Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 30.3.2023
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 vraziPo nekonečných 269 dnech od spáchání nechutného mordu v bytě panelového domu v Okružní ulici se konečně dozvíme další podrobnosti. Hlavní obviněný v případě vraždy jednaosmdesátiletého seniora, Roman Mička, se společně se svým údajným komplicem Davidem Braunerem ode dneška bude zpovídat senátu Krajského soudu v Brně. A Večerník u toho pochopitelně nebude chybět!

Několikaměsíční informační embargo, hlavně ze strany krajské policie, bude od tohoto týdne konečně prolomeno! Při hlavním líčení u Krajského soudu v Brně se konečně Večerník dozví podrobnosti k případu, který naše redakce na jaře loňského roku pomohla významným způsobem objasnit. V pondělí a po dva další dny bude senát v čele se soudcem Tomášem Kurfiřtem vyslýchat jak obžalované, tak svědky celého případu. A samozřejmě soudní znalce. Jak jsme uvedli v minulém čísle, právě znalci posuzovali stopy zajištěné na místě činu. A podle dopisu, který Večerníku z Vazební věznice v Olomouci poslal David Brauner, na mrtvém těle nebohého starce i v jeho bytě byly nalezeny stopy pouze Romana Mičky. Z toho by logicky vyplývalo, že vraždil on. Ale jakou roli hrál v případě Brauner, se kterým Večerník byl celou dobu jeho vazebního stíhání v kontaktu? Mluvil či psal pravdu, že na místě činu se ocitnul jen proto, že mu Mička namluvil, že zde budou v rámci brigády stěhovat starou paní do jednoho z bytů? Nebo Mičkovi pomáhal vytipovat byt jednaosmdesátiletého muže, který měl mít u sebe cenné sbírky mincí, a oba společně se ho rozhodli vykrást?

„Ať Brauner nevykládá, že s vraždou nemá nic společného! Dobře, on zřejmě nevraždil, ale moc dobře věděl, že Mička touží po majetku toho starého muže. Šli do toho baráku v Okružní ulici už s cílem dostat se k té sbírce,“ pronesl před časem jeden z Prostějovanů, který se údajně s oběma obviněnými nějaký čas stýkal a znal je.

Jaká je tedy skutečnost a jak soud určí podíl viny Romana Mičky a Davida Braunera? PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který o tragédii, jenž se stala v pátek 2. března, věděl jako první a byl také tím, kdo policii přivedl na stopu po pachatelích, se celý případ rozhodl i nadále sledovat. Týden co týden se vám snažíme přinášet ty nejaktuálnější informace... A čekáme, že se zapojíte i vy! Pokud byste nám tedy chtěli cokoliv sdělit, nebo máte jakýkoliv dotaz, napište do redakce na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Žádná indicie, ani zajímavost nesmí zůstat skryta!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...