Dobré ráno, dnes je sobota 2.7.2022
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovským kriminalistům se podařilo v uplynulých dnech objasnit 40 případů krádeží vloupáním, ke kterým docházelo od listopadu loňského roku do září roku letošního v Prostějově a okolí. Vedení naší policie to potvrdilo na dnešní tiskové konferenci.

 

„Na základě operativního šetření byl jako pachatel uvedených skutků zjištěn sedmadvacetiletý muž z Prostějovska, který v devětatřiceti případech provedl dokonanou krádež vloupáním, v jednom případě se jednalo o pokus vloupání. Nejedná se o žádného nováčka, již v minulosti byl za majetkovou trestnou činnost potrestán,“ sdělil v úvodu tiskové konference plukovník Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.

V hledáčku neskutečného chmatáka uvízlo několik firem, pohostinství, restaurací, prodejen, barů, motorestů, pivnic, kantýn, stánků s občerstvením, skladů s hutním materiálem, ale také například dům v rekonstrukci, podzemní garáže i centrum sociálních služeb. „Ve dvaceti případech se jednalo o hospody, bufety či restaurace, z nichž některé navštívil i dvakrát, v jednom případě dokonce třikrát. Na svých zlodějských toulkách tak pětatřicetkrát kradl v Prostějově, dvakrát v Bedihošti, jednou pak v Čehovicích, Čechovicích a Výšovicích. Artikl jeho krádeží byl bohatý a rozmanitý. Bral cigarety, cukrovinky, alkohol, peníze, nářadí, kabely a podobně,“ upřesnil Pavel Novák. Podle jeho dalších vyjádření pachatele kolikrát neodradilo ani vysoké oplocení či zeď. „Všechny překážky vždy hravě překonal, za to by se kolikrát nestyděl ani zdatný horolezec,“ dodal šéf prostějovské policie.

Na přiloženém videozáznamu máte možnost si vyslechnout nejenom vyjádření Pavla Nováka, ale také jednoho z poškozených, kterého chmaták okradl několikrát.

Sedmadvacetiletý zloděj je nyní už ve Vazební věznici v Olomouci. Celkově svým jednáním způsobil škodu za 334 tisíce korun a hrozí mu až pětiletý kriminál.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...