Dobré ráno, dnes je sobota 2.7.2022
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 zlodejChtěl se napakovat, ale policie ho lapila přímo při činu! Včera v noci došlo k bleskurychlému zatčení zloděje, který se v Olšanech u Prostějova vloupal do firmy a následně i do prodejny potravin. Cukrovinky a cigarety v hodnotě 143 tisíc korun byly zabaveny a vráceny majiteli.

„V úterý 20. listopadu v ranních hodinách byl policejní hlídkou, krátce po vloupání, dopaden pachatel přímo na místě činu.  Kolem půl druhé ráno došlo ke vloupání do jedné z firem v Olšanech u Prostějova. Lapka vypáčil okno a vnikl do skladu. Ve své nekalé činnosti pokračoval dál. Poškodil další dveře i se zámkem, jen aby se dostal do dalšího objektu. V jeho hledáčku totiž uvízla prodejna s potravinami. Do té se mu podařilo vloupat. Navštívil však nejen prodejnu samotnou, ale také její sklad a kancelář a napakoval se vším, co se mu zalíbilo. Lup si nachystal do igelitových tašek a igelitových pytlů. V nich pak uvízlo několik kusů cukrovinek a kartony cigaret různých značek,“ popsala nám čin Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Chmaták si však lup odnést již nestačil. „Přímo na místě byl totiž zadržen policejní hlídkou.  Muži zákona zjistili, že se jedná o dvaačtyřicetiletého muže z Olomoucka. V jeho pytlích a taškách pak našli 20 kusů cukrovinek a 146 kartonů cigaret různých značek. Celková škoda, kterou vloupáním lapka způsobil, byla vyčíslena na 143 tisíc korun. Zboží bylo nepoškozené a následně bylo vráceno majiteli,“ popsala mluvčí prostějovské policie.

Dvaačtyřicetiletému muži bylo včerejšího dne sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci, za které mu nyní hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...