Dobré ráno, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 napadeniProstějovská kriminálka v minulém týdnu objasnila dva případy loupežných přepadení. V tom prvním bezdomovec násilím okradl muže o telefon, ve druhé si zase syn vyšlápl na svoji matku. Poté, co mu nechtěla dát peníze, tak ji napadl, začal ji šacovat a pak rozbil její mobil ve chvíli, kdy chtěla zavolat policii.

„V pondělí desátého září kolem poledne došlo k loupežnému přepadení třiatřicetiletého muže   na Žižkově náměstí. Neznámý pachatel muže uchopil za ruku, ve které držel mobilní telefon. Přes odpor napadeného se jej snažil získat. To se mu nakonec podařilo a s telefonem v hodnotě jedenácti stovek utekl. V úterý pětadvacátého září se policistům v Prostějově podařilo lupiče vypátrat a zadržet. Z neznámého se vyklubal čtyřiačtyřicetiletý muž z Prostějovska, který byl obviněn a skončil ve vazbě,“ uvedla pro Večerník Marta Vlachová, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. Obviněný muž je nyní ve vazbě a hrozí mu až desetiletý kriminál.

K další loupeži, která byla objasněna ještě rychleji, došlo v pondělí 24. září dopoledne v Prostějově na ulici Tylova. „Tentokrát se jednalo o dvacetiletého muže, který bez souhlasu devětačtyřicetileté majitelky neoprávněně vnikl do jejího bytu. Zde po ní požadoval vydání peněz. Ta nesouhlasila, proto muž začal prohledávat její osobní věci. Žena vzala mobilní telefon a chtěla si přivolat pomoc. Útočník se ho však přes její odpor zmocnil, vydělal z něj SIM kartu, tu poškodil a vše odhodil na zem. Z místa činu odešel,“ popsala případ Marta Vlachová.

Podle informací Večerníku se jednalo o syna zmíněné ženy. „Policisté jej krátce po činu zadrželi a umístili do policejní cely. Následně byl podán státnímu zástupci návrh na vzetí muže do vazby. Za trestný čin porušování domovní svobody a loupež mu nyní hrozí až deset let za mřížemi,“ dodala mluvčí krajské policie.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...