Příjemnou noc, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Radost z vítězství, ale zároveň i obavy zračící se ve tvářích lídrů hnutí ANO. To všechno bylo k povšimnutí ve štábu ANO 2011 v salonku hotelu Flora v Olomouci, kde byl přítomen i Večerník. Zástupce médií nejprve rozčarovala výzva k opuštění salonku s tím, že hejtman Ladislav Okleštěk přijde zodpovědět dotazy novinářů ven před hotel. Tak se i skutečně stalo, nakonec jsme dostali i možnost na pár minut k návštěvě povolebního štábu vládního subjektu a vítěze voleb v Olomouckém kraje.

 

„Osobně mám velkou radost z volebního vítězství hned v deseti krajích republiky. Vyhráli jsme i tady v Olomouckém kraji, což je výsledek velmi dobré práce z předchozích čtyř let. Máme tady velice šikovného hejtmana a já osobně věřím, že Láďa Okleštěk bude ve své práci pokračovat,“ sdělil Večerníku prostějovský poslanec Jaroslav Faltýnek, který je vůdčí osobou hnutí ANO 2011 v povolebním vyjednávání o složení nové krajské koalice.
Po otázce, s kým chce jednat a zda se hnutí ANO 2011 skutečně podaří vládnoucí koalici sestavit, se Faltýnkovi drobet orosilo čelo. „Očekávám velice dlouhé a náročné jednání. Situaci nám hodně zkomplikoval neúspěch ČSSD, přáli jsme si pokračovat v koaliční spolupráci s občanskými i sociálními demokraty. Nyní budeme muset najít nového partnera. Určitě jako první oslovíme ODS a budeme hledat průniky v programových plánech i s jinými úspěšnými stranami. Uvidíme, teď je předčasné cokoliv předjímat,“ řekl v sobotu odpoledne Jaroslav Faltýnek.
O něco konkrétnější byl stávající hejtman Ladislav Okleštěk. „Bohužel na základě předvolebních prohlášení pana poslance a lídra Spojenců pro Olomoucký kraj Mariana Jurečky jsou zavřené dveře při jednáních právě s tímto politickým subjektem. Pan Jurečka ty dveře uzavřel sám. Jinak hodláme o spolupráci jednat se všemi subjekty, které se do krajského zastupitelstva dostaly,“ pronesl Ladislav Okleštěk pár hodin po uzavření volebních místností.

 

 

Speciální příloha KRAJSKÉ VOLBY 2020 je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 5. října

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...