Příjemnou noc, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je sobota 3. října 14.00 hodin. Volební místnosti se uzavřely a členové volebních komisí začínají sčítat hlasy. Volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje tak definitivně skončily a nyní už netrpělivě budeme čekat na první dílčí výsledky.


Krajské volby na Prostějovsku proběhly podle dosud zjištěným informací bez jakýchkoliv problémů či dokonce incidentu. Prostějovský Večerník sledoval dvoudenní volební klání nepřetržitě a navštívil desítky volebních místností. Podle zjištěných vyjádření předsedů jednotlivých komisí se volební účast bude pohybovat na hranici 30 procent, což bude méně než před čtyřmi lety. Nejnižší volební účast zaznamenali tradičně u prvního volebního okrsku v budově prostějovského magistrátu. Voleb se zde zúčastnilo zhruba jen deset procent oprávněných voličů.
Nyní nezbývá nic jiného, než čekat na sečtení volebních hlasů. První dílčí výsledky můžeme v Olomouckém kraji očekávat okolo 16.00 hodin a Večerník o nich bude i nadále informovat v online zpravodajství.

 

 

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...