Příjemnou noc, dnes je pátek 12.8.2022
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kandidátku občanských demokratů do blížících se krajských voleb vede na Prostějovsku náměstkyně primátora Milada Sokolová. Energická žena, kterou zná veřejnost rovněž díky působení v čele Okrašlovacího spolku města Prostějova, je na celokrajské kandidátce číslem 5. Má tedy velkou šanci na zvolení do krajského zastupitelstva. To je její hlavní volební ambicí. „Kandiduji na pozici krajské zastupitelky, protože jsem přesvědčená, že Prostějovsko i okresní město potřebují mít v rámci kraje silný hlas. Dívala jsem se, že nyní mělo například město Prostějov v krajském zastupitelstvu jen tři členy. Neusiluji proto o žádnou funkci v nejvyšším vedení kraje, protože chci pokračovat v práci na prostějovské radnici, ale myslím si zároveň, že propojení Prostějovska s krajem je důležité. Věřím, že bych měla v krajském zastupitelstvu co říct nejen k oblastem životního prostředí a kultury, které mám na starosti na radnici, ale i třeba k problematice sociálních věcí, k níž mám blízko díky svým dobrovolnickým aktivitám, nebo k podpoře podnikání a udržení pracovních míst.“


Pro živnostníky i pracovní místa
Milada Sokolová má za sebou i zkušenost živnostníka. Proto nepřekvapilo, že patřila s několika dalšími kolegy v radniční koalici k hlavním navrhovatelům jednoznačné pomoci města živnostníkům v době, kdy stát kvůli koronaviru vypnul ekonomiku a Prostějov provozovatelům dočasně vládou uzavřených živností na území města rychle finančně pomohl. „Přišlo mi to jako samozřejmost, že tu město chce udržet nabídku služeb, které živnostníci poskytují, i jimi vytvořená pracovní místa a nechce, aby tito lidé v těžké době zavřeli své provozovny. Byla jsem pak překvapená, že v řadě okolních velkých měst byla pomoc živnostníkům výrazně nižší,“ vysvětluje Milada Sokolová. I tento její postoj potvrzuje, že může být v krajském zastupitelstvu rozumným hlasem Prostějovska a pravicového pohledu na svět.
Radek Wagner do zastupitelstva
Dalším želízkem v ohni je v nadcházejících volbách pro občanské demokraty živnostník Radek Wagner, kterého znají lidé v celém našem regionu díky tomu, že provozuje oblíbenou optiku v centru Prostějova. Radek Wagner kandiduje na osmém místě celokrajské kandidátky, a také jemu může podpora voličů z Prostějovska pomoci ke zvolení do krajského zastupitelstva.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...