Příjemnou noc, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 wjtfV prostějovském tenisovém areálu je naplno rozběhnutý Světový juniorský šampionát v tenise, na kterém má zastoupení i Česká republika. Soutěž družstev měla na pořadu již čtvrtý den, kdy se z části rozhodovalo o konečném pořadí. Chlapecké družstvo domácích svede boje o třinácté místo, to dívky jsou na tom o poznání lépe, čeká je bitva o bronz.

České hráčky prolétly skupinou suverénně, když si připsaly tři výhry a jen jeden ztracený zápas v celkové bilanci družstev. Čtvrteční program však přinesl bitvu bývalých federálních partnerů, soupeřkami bylo dívčí mužstvo ze Slovenska. To nakonec prokázalo větší vůli po vítězství a slavilo postup do finále, ve kterém se střetne s reprezentantkami Velké Británie. Naše holky svedou boje o bronz proti děvčatům z Německa.

Chlapecké části turnaje vévodí nasazený tým číslo jedna, mužstvo z USA, které vyzve hochy z J. Koreje. Bronz připadne vítězům ze souboje Japonska a Brazílie. Čeští chlapci se dnešním vítězstvím nad Jihoafrickou republikou kvalifikovali pouze do zápasů o celkové třinácté místo, soupeřem jim bude tým ze Švýcarska.

Celkový vítěz, stejně jako další umístění týmů na letošním ročníku finálového turnaje Mistrovství světa bude znám v sobotu 18. srpna v odpoledních hodinách. Prostějovský Večerník bude samozřejmě při tom. V pondělní tištěné verzi, ale i na našem webu vám zprostředkuje podrobnější informace.

DÍVKY

Skupina o 1. – 4. místo:
Slovensko – Česko 3:0 (Mihalíková – Bouzková 6:3, 5:7, 6:3, Kuzmová – Kolářová 7:6(7), 6:4, Kuzmová, Mihalíková – Cíchová, Kolářová 0:6, 6:4, 6:2)
Německo – Velká Británie 1:2.

Skupina o 5. – 8. místo:
USA – Austrálie 1:2, Čína – Kanada 2:1.

Skupina o 9. – 12. místo:
Indie – Rusko 2:1, Egypt – Peru 3:0.

Skupina o 13. – 16. místo:
Kolumbie – Argentina 1:2, Chorvatsko – Thajsko 3:0.

CHLAPCI

Skupina o 1. – 4. místo:
USA – Brazílie 3:0, Japonsko – J. Korea 0:3.

Skupina o 5. – 8. místo:
Tchaj-wan – Německo 0:3, Španělsko – Argentina 2:1.

Skupina o 9. – 12. místo:
Velká Británie – Austrálie 1:2, Chile – Francie 0:3.

Skupina o 13. – 16. místo:
Švýcarsko – Mexiko 2:1
Česko – JAR 3:0 (Rikl – Badenhorst 6:3, 6:3, Ricci – Jordaan 6:3, 4:6, 6:4, Ricci, Rikl – Badenhorst, Lessing 6:4, 6:4).

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...