Dobré odpoledne, dnes je úterý 24.5.2022
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 pavlasekPomoci mladým tenistům k důležitým bodům do světového žebříčku ATP. To byl hlavní důvod pořádání tří nových turnajů kategorie Futures na území České republiky. Kromě Prostějova se do projektu zapojila Praha a Liberec. Všechny tři turnaje s dotací 15 tisíc dolarů měly jednu věc společnou – vítěze z Prostějova. V domácím prostředí a na Spartě se radoval Jiří Veselý, v Liberci zase dominoval Adam Pavlásek, když ve finále porazil svého oddílového kolegu.

„Celá série turnajů vyšla parádně. Využil jsem aktuální formu, ke které pomohla předchozí náročná příprava s trenérem Jiřím Novákem,“ radoval se Veselý, který v průběhu tří podniků prohrál jediné z patnácti utkání a ve světovém žebříčku se prokousal už do čtvrté světové stovky.

Úspěšný byl rovněž Adam Pavlásek. Sedmnáctiletý hráč se lepšil turnaj od turnaje. V Prostějově vyhrál jeden zápas, v Praze už to dotáhnul až do čtvrtfinále a před posledním podnikem slíbil, že se pokusí tento výsledek vylepšit. Povedlo se mu to dokonale. Ani v jednom případě nezaváhal a po finálovém duelu se radoval z celkového vítězství. „To jsem nečekal. Ale pochopitelně jsem rád, jak se to povedlo,“ usmíval se po triumfu Pavlásek.

Třídílný seriál turnajů má za sebou první rok. Hned premiéra naznačila, že jde o krok správným směrem.

„Je to způsob, jak klukům můžeme pomoci k jejich výkonnostnímu růstu. Mají příležitost vyhnout se kvalifikacím na podobných turnajích v zahraničích a v hlavní soutěži hrají o body. Navíc doma, což je také výhoda, protože ušetří za cestování. Pochopitelně jsme rádi, že se dařilo prostějovským hráčům, ale i další tenisté získali důležité body. Pro celý český tenis je to dobrá zpráva,“ prohlásila šéfka prostějovských tenisových projektů Petra Langrová.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...