Dobré odpoledne, dnes je úterý 24.5.2022
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 tiskovka_wjtfPočtrnácté v historii se budou na prostějovských kurtech rozdávat medaile z mistrovství světa tenisových družstev do 14 let. Jednu z prestižních akcí Mezinárodní tenisové federace ITF opět pořádá marketingová společnost TK PLUS ve spolupráci s Českým tenisovým svazem. O co nejlepší výsledek budou možné budoucí hvězdy seniorských kategorií bojovat v týdnu od 13. do 18. srpna v areálu NTC MORAVA Za Kosteleckou ulicí i na „starých“ dvorcích přes koleje ve Sportovní ulici.

Mezi nejlepšími šestnácti týmy planety nebudou chybět ani domácí výběry. Letos ale nebudou patřit mezi favority na účast v zápasech o medaile... Zahajovací ceremoniál proběhne v pondělí 13.8. od 10 hodin, jeho samotné losování už o den dříve. Finálové zápasy jsou na programu v sobotu 18.8., přičemž vstup do obou areálů je tradičně zdarma.

„Na mistrovství Evropy se nám nepodařilo postoupit mezi nejlepších osm týmů, což něco naznačuje. Dopředu se však nevzdáváme. V této kategorii hodně záleží na losu. Realitou ale zůstává, že umístění v horní polovině tabulky by znamenalo velký úspěch,“ přiznal nehrající kapitán chlapeckého družstva České republiky Miroslav Štencl.

O něco lepší vyhlídky mají dívky, bronzové medailistky z evropského šampionátu. Ani to ale zřejmě nebude stačit k tomu, aby družstvo kapitána Jaroslava Balaše bylo mezi nasazenými. Takže také v tomto případě budou tenistky doufat, že k nim los bude milosrdný. „Cíl je umístění do osmého místa, což znamená nejhůře druhé místo v základní skupině. Pokusíme se jej naplnit,“ uvedl na tiskové konferenci Balaš.

Stejně jako v minulých letech budou mít v reprezentačních výběrech své zastoupení také mladí hráči Prostějova. U dívek to platí díky týmové jedničce Tereze Kolářové, u chlapců zásluhou Štěpána Holiše. „Kmenově sice patří Valašskému Meziříčí, ale za náš klub už hostuje a dvakrát týdně dojíždí na tréninky. Zatím je to nejlepší řešení, protože Štěpán ještě doma chodí do základní školy,“ poznamenala šéfka tenisových projektů marketingové společnosti TK PLUS Petra Langrová, která bude i letos ředitelkou blížícího se mistrovství světa týmů do 14 let .

V letošním roce o postup do finálového turnaje usilovalo v obou kategoriích176 družstev z 94 států všech kontinentů. V dívčí závěrečné šestnáctce patří mezi největší kandidátky na zlato tenistky Ruska a Spojených států amerických. „U chlapců je situace méně přehledná. O hráčích mimo Evropu tradičně není dostatek informací,“ uvedla Langrová, která přesto věří, že diváci na kurtech uvidí budoucí světové hvězdy. „V minulosti na mistrovství této kategorie hráli například Rafael Nadal, Novak Djokovič nebo Justin Henninová.“

Z loňského ročníku obhajují prvenství chlapci Koree a dívky Srbska. Letos se do Prostějova sjede dvaatřicet týmů reprezentujících šestadvacet států.

Mistrovství světa zůstane v Prostějově také v následujících letech. Smlouva o pořadatelství bude se šéfem ITF Francescem Riccim-Bittim prodloužena během olympiády v Londýně. „Na všech podmínkách jsme dohodnuti, jde pouze o technickou záležitost. Šampionát u nás v příštích dvou letech zůstane,“ prohlásila Langrová.

Zajištění prestižní akce není levnou záležitostí. Při zabezpečení financí pořadatelům výrazně pomáhá Olomoucký kraj a město Prostějov. „Jsme rádi, že náš areál již počtrnácté ožije juniorským tenisem. Je potřeba říct, že čtrnáctka není náhoda, je to pro nás čest a ocenění týmové práce pod vedením Petry Langrové, která má pořádání Mistrovství světa juniorů družstev v kompetenci. Chtěl bych poděkovat panu hejtmanovi Tesaříkovi, který převzal záštitu nad mládežnickou akcí, Českému tenisovému svazu a všem obchodním partnerům. Velké poděkování patří také našim dalším partnerům, kteří tuto zajímavou akci podporují,“ ocenil zájem partnerů generální manažer TK Plus Petr Chytil.

program mistrovství světa družstev do 14 let WJTF 2012:

neděle 12. 8. 18.00 hodin kapitánský mítink
19.30 hodin losování turnaje
pondělí 13. 8. 10.00 hodin zahajovací ceremoniál
11.00 hodin zahájení zápasů
úterý 14. 8. 10.00 hodin utkání v základních skupinách
středa 15. 8. 10.00 hodin utkání v základních skupinách
čtvrtek 16. 8. 10.00 hodin utkání ve skupinách o umístění
pátek 17. 8. 10.00 hodin semifinálové zápasy a duely o umístění
sobota 18. 8. 10.00 hodin FINÁLOVÉ ZÁPASY

vstup na zápasy je volný

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...