Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.1.2022
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

kvitova wimbledon 1 koloObhájkyně titulu Petra Kvitová postoupila do druhého kola tenisového Wimbledonu. V jejím úvodním zápase na turnaji udolala Amanmuradovou z Uzbekistánu dvakrát 6:4. All England Club byl v jednu chvíli zkrápěn kapkami deště, proto i utkání muselo být přerušeno. Po této nevynucené pauze si Kvitová postup do další fáze již pohlídala.

Před zraky svých rodičů, kteří sledovali zápas z královské lože, nezačala česká hráčka utkání podle svých představ. Metr devadesát měřící soupeřka využila svých výškových předností především při podání, brzy se také dostala do hladkého vedení 3:0. Za stavu 1:4 však soupeřce už více nepovolila, otočila vývoj utkání a po necelých čtyřiceti minutách se ujala vedení 1:0 na sety.

Druhé dějství bylo o něco vyrovnanější, obě soupeřky si nic nedarovaly, přesnými údery si držely svůj servis. Jak je pro Wimbledon typické, za stavu 5:3 pro českou hráčku, přišly na řadu dešťové přeháňky a tím i nutné přerušení zápasu. Po další půlhodině už opět obě hráčky urputně bojovaly na centrálním dvorci. Petra Kvitová nepřipustila žádné další komplikace a zápas tak dovedla do vítězného konce. Při vítězství 6:4 a 6:4 se kvalifikovala do druhého kola letošního ročníku a je o krůček blíže k případné obhajobě titulu.

Blízko postupu je i Kristýna Plíšková, která vede nad Slovinkou Hercogovou. Ze hry už je Lucie Šafářová, která podlehla Nizozemce Bertensové po setech 3:6 a 0:6.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...