Dobré dopoledne, dnes je pátek 29.9.2023
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na turnaji v italské Sardinii marně usiloval Jiří Veselý o druhé letošní semifinále na okruhu ATP. Plány prostějovského tenisty překazil Laslo Djere ze Srbska, který hráči TK Agrofert dvakrát dokázal vzít podání. Ten se tak s novým turnajem rozloučil ve čtvrtfinále.

„V prvních dvou kolech se přitom zdálo, že bych mohl v soutěži ještě chvíli zůstat. Především závěru druhého zápasu proti Sonegovi mi vše vycházelo. Bohužel mi ve čtvrtfinále nešel servis, jak bych potřeboval,“ řekl Veselý.
V posledním utkání na Sardinii o osudu obou setů rozhodly pokaždé páté hry. Právě na jejich koncích ztratila česká jednička podání, když si nedokázala poradit ani s jedním brejkbolem protivníka. Djere naopak nečelil za celé čtvrtfinále ani jedné brejkové hrozbě. „Nedokázal jsem si vytvořit potřebný tlak,“ uznal Veselý. (lv)

MUŽI
Sardinie – ATP Tour
Dvouhra – 1. kolo: Veselý – Majchrzak (Polsko) 6:1, 7:5. 2. kolo: Veselý – Sonego (5-Itálie) 6:4, 3:6, 6:1. Čtvrtfinále: Veselý – Djere (Srbsko) 4:6, 4:6

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...