Dobrý podvečer, dnes je pátek 22.9.2023
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pořadatelé turnaje kategorie Premier okruhu WTA Tour nazvaného J&T Banka Ostrava Open 2020 dostali výjimku od hlavní hygieničky Jarmily Rážové a díky tomu se v hokejové aréně bude hrát ženský tenis excelentní kvality. Turnaj s dotací 528 500 dolarů je náhradou za čínské Čeng-čou. První kolo se bude hrát v pondělí, finále dvouhry a čtyřhry je na programu tuto neděli 25. října.

„Čekání na rozhodnutí bylo dlouhé. Jsme rádi, že vše dobře dopadlo. Udělali jsme pro to maximum. Tenistky budou v naprosté izolaci. Kromě zápasů budou neustále v nedalekém hotelu,“ uvedl Miroslav Černošek, jehož společnost TK PLUS má na starosti marketing celého podniku.
Turnaji pomohl skvěle připravený mnohastránkový plán opatření, se kterým se v předstihu seznámila ostravská hygienická stanice, šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička a k dispozici ho měl i ministr zdravotnictví Roman Prymula. To udělení výjimky hodně pomohlo a špičkové tenistky dostaly zelenou.
Jedničkou turnaje bude Karolína Plíšková a v hlavní soutěži se představí také Karolína Muchová a Barbora Strýcová. Další Češku Markétu Vondroušovou vyřadil pozitivní test na covid-19. V pavouku se dále představí světová pětka Elina Svitolinová z Ukrajiny, Běloruska Aryna Sabalenková i její krajanka a trojnásobná grandslamová šampionka Viktoria Azarenková. „Obsazení před odhlášeních některých hráček je skvělé. Takovou sestavu ještě žádný turnaj v České republice v historii neměl. Škoda, že do ochozů nemůžou diváci, fanoušci ale prostřednictvím televizních přenosů uvidí špičkový tenis,“ věří Černošek. (lv)

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...