Příjemnou noc, dnes je středa 17.8.2022
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovskému turnaji MONETA Czech Open šéfovala Petra Černošková po dvaadvacáté a sama připustila, že to byl v mnoha ohledech nejsložitější ročník. „Hlavně z testů na COVID-19 už mi šla hala kolem. Příště už bych nechtěla řešit, jestli je test starý dva dny nebo sedm,“ oddechla si bývalá profesionální tenistka a první žena 27. ročníku největšího mužského turnaje v České republice. Jeho devatenáctým vítězem v historii se stal Kamil Majchrzak z Polska.

„Pevně věřím, že se tenis nenechá koronavirem zahnat do kouta a prostějovský areál se opět stane skvělým svatostánkem jako tomu bylo v předešlých letech,“ vyslovil své přání ředitel retailového bankovnictví MONETA Money Bank Aleš Sloupenský před turnajem a jeho vize se vyplnila. „Byl to fantastický týden v pěkném počasí, viděli jsme výborný tenis a jsem rád, že je naše banka už třetím rokem partnerem této výborné akce. Turnaj má v českých podmínkách nejprofesionálnější úroveň,“ pochvaloval si.
S úrovní a kvalitou startovního pole mohli být spokojeni i pořadatelé. Podařilo se, aby obhájce a hlavní hvězda postoupila až do finále, byť Pablo Andújar nakonec druhý titul v řadě nezískal. A splnilo se rovněž přání, aby v soutěži do závěrečných dnů vydržel český zástupce. To splnil v singlu semifinalista Jiří Lehečka a vítězný dublový pár Zdeněk Kolář, Lukáš Rosol. „Samotný průběh turnaje byl výborný. Tenisté předvedli špičkové výkony, bylo se na co dívat i komu fandit,“ souhlasila Petra Černošková.
Samostatnými vítězi byli fanoušci. Jejich počet postupně narůstal, od čtvrtfinále do areálu dorazilo opakovaně několik stovek příznivců a podařilo se jim na kurtech vytvořit kvalitní atmosféru, kterou si hráči pochvalovali. Po několika měsících totiž měli možnost hrát před lidmi. „Všichni příznivci si zaslouží velké poděkování. Našli si cestu na tribuny a přišli hráče povzbudit. Sami jsme před začátkem neuměli odhadnout, jak se k turnaji postaví. Byli jsme mile překvapeni. Ukázali, že mají tenis rádi a dorazili. Z toho jsme měli všichni velkou radost,“ ocenila přístup diváků ředitelka MONETA Czech Open.
„Organizační tým to dělá už sedmadvacet let, od prvního kroku do areálu je vidět, že tu všechno dokonale funguje – doslova jako švýcarské hodinky,“ přidal se Aleš Sloupenský. Měl radost, že do hlediště mohli diváci a chodilo jich opravdu hodně. „Den před finále jsem se díval v televizi na US Open a pohled na prázdnou betonovou arénu byl depresivní. V Prostějově si hráči mohli užít potlesk diváků o rozhodně byli šťastnější, než ti v New Yorku.“
Za rok se bude v Prostějově hrát 28. ročník turnaje. Takovou tradicí se moc podniků kategorie challenger pochlubit nemůže. „Já jsem vždycky říkal, že jsem vizionář a běžec na dlouhou trať. Určitě bych rád doběhl minimálně ke třicátému ročníku, i se svojí ženou, která si ještě několik let ředitelování zaslouží,“ podíval se do budoucnosti manažer spolumajitel pořádající marketingové společnosti Miroslav Černošek, který stál za všemi dosavadními ročníky největšího českého turnaje.

Pavouk single

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...