Dobrý podvečer, dnes je úterý 7.12.2021
svátek slaví Ambrož a Benjamín,
zítra Květoslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jediný český tenista má jistotu startu v hlavní soutěži tenisového US Open. Pokud grandslamový turnaj na betonových kurtech ve Flushing Meadows opravdu odstartuje, představí se v něm pouze hráč TK Agrofert Prostějov Jiří Veselý. „Pokud se bude hrát, jsem připravený a doufám, že bych mohl uhrát nějaký slušný výsledek,“ uvedla česká tenisová jednička.

V letošním ročníku se totiž vzhledem k bezpečnosti kvůli koronaviru nebudou hrát kvalifikace ani klání smíšených čtyřher, pavouky deblových soutěží budou poloviční. V tradičním rozsahu 128 hráčů a hráček se odehrají pouze dvouhry. Lukáš Rosol je mezi náhradníky až třiapadesátý a je prakticky bez šance si letos US Open zahrát.
U žen by se mezi dvaatřicítku nasazených podle aktuálního žebříčku vešly z hráček s prostějovskou minulostí či současností světová trojka a finalistka turnaje z roku 2016 Karolína Plíšková, dvanáctka Petra Kvitová, šestadvacítka Karolína Muchová, jednatřicítka Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková či Kristýna Plíšková Dále jsou v prvním kole osmnáctka Markéta Vondroušová, Marie Bouzková a poprvé měla startovat i Barbora Krejčíková, která se však účasti z důvodu obav z viru COVID-19 dobrovolně vzdala. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...