Dobrý podvečer, dnes je úterý 7.12.2021
svátek slaví Ambrož a Benjamín,
zítra Květoslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Závěrečným čtvrtým dílem vyvrcholila v Praze charitativní exhibiční tenisová série Tipsport Elite Trophy. Původně čistě ženské klání v závěrečném podniku nečekaně doplnili také muži a pro Růžový výběr to byla dobrá volba. Prostějovský Jiří Lehečka totiž dokázal porazit Václava Šafránka a pomohl spoluhráčkám k vítězství 5:4.

„Zvládl jsem to, i když to nebylo snadné. Rozpálený centový dvorec nám nepomohl. Lehká únava byla znát, ale celkově slušný zápas z obou stran,“ uvedl Lehečka, který si netradiční vystoupení užíval. „Na střídačce byly se mnou holky. Užili jsme si to, byla to legrace. Dosud jsem byl zvyklý, že vedle seděl maximálně kapitán. A teď najednou taková persona jako Andrea Petkovičová, která byla ve světové desítce. Jsem rád, že jsem týmu pomohl,“ dodal Šafránek.
Nedařilo se Karolíně Plíškové, která prohrála obě své dvouhry a bodovala pouze v deblu s Karolínou Muchovou. „Nezabíjím míče a k tomu strašně kazím,“ zlobila se na své výkony Plíšková.
Výsledek závěrečného měření sil určil také celkového vítěze. Růžový celek ve čtyřdílné sérii uhrál výsledek 2:2 a uspěl díky lepšímu poměru zápasů. Akce vznikla jako souboj Černého týmu hrající kapitánky a světové trojky Karolíny Plíškové s Růžovým celkem, který v prvních dvou kolech vedla wimbledonská vítězka Petra Kvitová. S ohledem na vývoj sezony se ale složení obměňovalo. „Vzhledem k turnajům WTA to bylo nutné kvůli dodržení všech pravidel,“ vysvětlili změny pořadatelé. 

Růžový tým – Černý tým 5:4
(Štvanice, tvrdý povrch)

Johana Marková – Denisa Hindová 6:1, 6:3
Andrea Petkovicová (Něm.) – Karolína Muchová 1:6, 3:6
Petkovicová, Swiateková (Pol.) – Kar. Plíšková, Muchová 1:6, 6:7

Jiří Lehečka – Václav Šafránek 6:7, 7:6, 10:7
Iga Swiateková – Karolína Plíšková 6:1, 6:7, 10:4
Lehečka, Petkovicová – Šafránek, Muchová 3:6, 4:6

Lehečka, Marková – Šafránek, Hindová 6:7, 6:2, 5:10
Andrea Petkovicová – Karolína Plíšková 6:3, 6:3
Iga Swiateková – Denisa Hindová 6:3, 6:0

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...