Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na stole už delší dobu leží varianta, jak po uvolnění vládních opatření proti nákaze COVID-19 dokončit během června momentálně přerušené okresní soutěže v malé kopané ČUS Prostějovska 2019/2020. Rozhodnutí, zda jarní část bude či nebude takovým způsobem uskutečněna, však pořád chybí.


„Na daný návrh možného dohrání soutěží dosud reagovalo jen šest klubů ze šestnácti. Musíme se spojit s místopředsedou Bobem Krátkým, zjistit stanovisko ostatních oddílů a domluvit se, jestli má za současných podmínek cenu do toho jít nebo ne,“ řekl Večerníku šéf výkonného výboru malé kopané ČUS PV Pavel Kočíb.
Souběžně se už řeší také podoba okresních soutěží v příští sezóně 2020/2021, kdy by současné postavení mužstev na základě dlouhodobého výkonnostního modelu (1. liga, 2. liga) nahradilo v zájmu ekonomických úspor rozdělení týmů do dvou územních skupin Východ a Západ.
„Na podzim by proběhla základní část a čtyři nejlepší celky z obou skupin by postoupily do jarní nadstavby o titul i medaile, zatímco ostatní by na jaře hrály o umístění na deváté až šestnácté pozici. Ohledně herního systému dalšího ročníku ale máme ještě dost času, teď musíme hlavně vyřešit osud aktuální sezóny,“ zdůraznil Kočíb. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...