Příjemnou noc, dnes je neděle 10.12.2023
svátek slaví Julie,
zítra Dana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už 22. ročník letos zaknihuje Haná Cup, jeden z nejdéle existujících turnajů v malé kopané. V Krumsíně se již příští víkend 5. a 6. července utká řada mužstev z celé Moravy i Slovenska. Dvoudenní turnaj se bude tradičně konat na čtyřech hřištích. A účastníci mohou počítat s kvalitním občerstvením i zajímavými cenami pro vítěze. Prozatím je však přihlášeno pouze třináct týmů, což je oproti zvyklostem relativně silný pokles.

Organizátoři jsou však dva týdny před turnajem relativně v klidu, nápor účastníků teprve čekají. „Řada celků se nám hlásí až poslední týden. Měli jsme tady třicet, pak čtyřiadvacet týmů, věřím ale, že třicítku znovu dáme,“ svěřil se Martin Ošťádal, hlavní organizátor klání. Společně s kolegy může počítat i se zahraniční účastí. I když o fotbalovou exotiku se zrovna nejedná. „Letos by nám měly přijet nejméně dva týmy ze Slovenska. Jeden od Čadci, který už se účastní dlouhodobě, a poprvé by měli dorazit borci z Nitry,“ uvedl muž, který na Haná Cupu přivítal i tým z Anglie.
Těší jej také, že pořekadlo „Dobří holubi se vracejí“ může vztáhnout i na Haná Cup. „V pátek se nám ozvali z Blanenska. Tam jsou týmy, které přestaly jezdit. Z té oblasti se nám ale zase vrací zpátky,“ neskrývá radost Martin Ošťádal.
Přesto je znát, že organizátoři musí vyvinout zprvu velké úsilí, aby týmy přilákali. Oslovili přes dvě stě týmů po celém Česku. A dorazí například i celek z Prahy, Chocně nebo Náchoda. Chybět nebudou ani fotbalisté z Hlučína.
Turnaj Krumsín Haná Cup se bude konat začátkem července. Záštitu nad turnajem převzala Božena Sekaninová, donedávna senátorka, nyní zastupitelka Statutárního města Prostějova. Akce má také nového generálního partnera, kterým se stal Pivovar Černá Hora. Naopak tradičním mediálním partnerem je i letos PROSTĚJOVSKÝ Večerník.


Aktuálně přihlášené týmy k 23. červnu: Peliny Choceň, SK FOSP Řešetova Lhota, FC 2 LITRE (Slovensko), FC Litrpool, AC Vyprahlo Konice, FC PIVO, FC ORANGE, FC Chachaři Hlučín, AC ROMA, Red Brno, ULAČANI (Slovensko), AC ROMA „B“, FC Radegast u Zacha

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...