Dobré poledne, dnes je sobota 9.12.2023
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Klasika, která zpříjemní vstup do léta řadě fotbalových veteránů i příznivcům nejpopulárnějšího tuzemského sportu. To je Veteran Cup Oresvo Open, který se i letos bude konat v Plumlově. Na hřišti by opět měly probíhat boje v malé kopané s pětičlennými týmy. Turnaj je určený hráčům od 35 let výše a slibuje tradičně i účast některým osobnostem z regionu. Tak by tomu mělo být i letos, hrát se bude v sobotu 29. června v plumlovských Borkách.

Bohužel turnaje se drží smůla v podobě malého zájmu ze strany fotbalistů. Letošek není výjimkou. „Úplně ideální to zrovna není, mám nahlášené jen čtyři týmy. Snažím se ještě jeden nebo dva sehnat,“ vyjádřil se k blížící se akci organizátor František Kocourek. Aktuálně je zatím jisté pouze to, že v Plumlově nastoupí tým z Bučovic, ze Skalky, domácí Plumlov a tradiční účastník Relax. Podobná situace byla i loni, kdy se o troej utkalo pouhých pět týmů.
Vzhledem k tomu, že organizátoři ještě shání účastníky, rozpis zatím není hotový. „Budeme ho znát tento týden. Zatím můžu říct, že začneme v jednu hodinu odpoledne a potáhneme to do večera,“ uvedl František Kocourek. Zmínil také hráče, kteří by na plumlovský pažit měli dorazit. „Pokud bude zdravý, tak by měl dojet Ivo Zbožínek, dále také Michal Spáčil, Lukáš Mráček ze Skalky, pak také kluci z Bučovic, kteří dojíždí s fotbalem do Rakouska,“ vypočítal hlavní organizátor akce.
„Vítěz získá pohár a k tomu také nějaké věcné ceny. Chybět nebude dobré maso,“ láká hráče i diváky Kocourek. Vstupné je tradičně zdarma.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...