Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.9.2023
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Další dvě zajímavé novinky přilétly z tábora korfbalistů SK RG Prostějov. Jedna se týká složení hráčského kádru a druhá přípravy na nový soutěžní ročník 2020/21.

Už dříve hanácký klub oznámil návrat odchovankyně Lenky Faltýnkové, což byla docela přestupová bomba, neboť jde o jednu z nejlepších českých korfbalistek a dlouholetou reprezentantku ČR. To čerstvý příchod Nely Kubů takovou senzací zdaleka není, neboť nová posila ergéčka má teprve osmnáct let a dosud nastupovala za papírově slabší Nový Lískovec z Brna. Přesto je talentovaná akvizice vítaným příspěvkem do personálně ne tolik početné dívčí části prostějovského kádru pro extraligu dospělých.
Co se týče přípravy „A“-družstva SK, ta měla dosud podobu jen dobrovolné účasti některých plejerek i plejerů na pondělních oddílových trénincích ve venkovním areálu RG a ZŠ města Prostějov ve Studentské ulici. Momentálně však už probíhá soustředění celého klubu RG v Čekyni u Přerova, kde naši korfbaloví vyslanci pobývají šest dnů od neděle 23. do pátku 28. srpna. Podrobnosti přineseme v příštím vydání Večerníku.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...