Dobrý večer, dnes je pátek 22.9.2023
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Český korfbalový svaz uspořádal v Rekreačním areálu Pecka premiérový ročník Korfbalové akademie pro mládežnické hráčky a hráče. Akce proběhla od 1. do 8. srpna a mezi čtyřicítkou zúčastněných dětí ve věku 6 až 15 let měl velmi početné zastoupení náš region.

Vždyť více než polovinu aktérů nového soustředění tvořili zástupci Prostějovska! Přesně to bylo sedmnáct členů oddílu SK RG PV plus šest zástupců nedávno vzniklého kroužku z Kostelce na Hané.
Mladým nadějím pomáhala zlepšovat jejich korfbalové dovednosti řada renomovaných trenérů v čele s koučem reprezentace ČR Ivo Kracíkem. Jedním z lektorů byl i koordinátor Školního korfbalu v Prostějově a okolí Petr Šnajdr, zároveň hráč extraligového týmu ergéčka i člen národního výběru ČR.
Týdenní tréninkový kemp pod širým nebem v Pecce a za nepříznivého počasí ve sportovní hale Nové Paky obsahoval všestrannou přípravu s důrazem na korfbal, práci s míčem i jednotlivé herní činnosti, ale nechyběla přitom ani kondiční cvičení, různé zábavné hry, odpočinek a samozřejmě též přátelské zápasy. To vše při dodržení veškerých hygienických zásad vyplývajících z pokračujícího boje s koronavirem.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...