Dobré odpoledne, dnes je pondělí 22.7.2024
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V rámci přípravy na novou sezónu se korfbalisté SK RG Prostějov zúčastnili mezinárodního turnaje v Nitře. A na slovenském území se jim nadmíru dařilo, navíc hned dvojnásobně.

Nejprve byl na programu turnaj v klasickém korfbalu, který Hanáci suverénní vítěznou jízdou přesvědčivě vyhráli, když za sebou nechali všech devět soupeřů. Druhé skončilo Brno a třetí Kolín.
Druhý den se hrálo beachkorfbalové klání, v němž prostějovský tým znovu nenašel přemožitele. A tentokrát triumfoval v konkurenci patnácti družstev, přičemž ve finálové části porazil Kolín 10:4 i Kutnou Horu 10:7.
Celkový účet SK RG z maximálně vydařené nitranské anabáze tak zněl: deset absolvovaných zápasů bez jediného ztraceného bodu a se dvěma získanými zlatými trofejemi! To vše navíc v sestavě čítající pouhých osm členů, tedy bez možnosti jakéhokoliv střídání! Smíšený kolektiv ergéčka tedy prokázal v horkém letním počasí jak herní um, tak železnou kondici.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...