Příjemnou noc, dnes je pátek 27.5.2022
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První polovinu má za sebou prostějovská futsalová soutěž veteránů. Nabídla představení sedmi týmů z celého okresu, kdy se každý utkal s každým. A i když je zatím soutěž jen v půlce, některé věci už začínají být jasné. Třeba to, že Relax to bude mít se svou každoroční honbou za titulem tentokrát mimořádně těžké. Nebo že věk může být skutečně jen číslo.

Podívejme se ale na první část od začátku. „Zůstalo nám sedm mužstev, soutěž běžela v poklidu. I když bylo vidět, že výkonnost týmů kolísá s tím, v jaké sestavě se sešly na turnaji,“ sdělil František Kocourek. Bohužel i on zaznamenal v jiných soutěžích, že týmů postupně ubývá. „K úbytku dochází. Můžeme jen spekulovat, proč tomu tak je,“ krčil rameny.
Co se týká veteránů, ti někdy dokázali v soutěži překvapit. „Bexim Paletten hodně posílil. A pronásleduje Relax, který se teď tolik neschází,“ uvedl František Kocourek. Určitý ústup Relaxu koneckonců zaznamenali třeba v Krumsíně, kde se minulý rok neobjevil na Haná Cupu. Jiné mužstvo naopak tolik nepřekvapilo. „Místo Moravských modeláren hraje Skalka. Možná tam čekali, že když jsou mladší, že to bude pro ně jednodušší. Ukazuje se ale, že se ještě musí s turnaji sžít,“ poznamenal Kocourek.
Turnaje se zatím hrají stejně jako okresní futsalová liga pro mladší generaci výhradně ve dvou halách: v Kostelci na Hané a v Němčicích nad Hanou. Budou se ale některá klání stěhovat? „S Vrbátkami jsem například v kontaktu. Už jsem tam chtěl letos něco zorganizovat. Zatím vyčkáváme, uvidíme, jak to bude možné,“ doplnil na závěr.
První lednový turnaj se bude konat 11. ledna v Kostelci na Hané od 14.30 hodin. A zahájí jej souboj FC Relax Prostějov a SK Skalka.


Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...