Dobré odpoledne, dnes je neděle 24.10.2021
svátek slaví Nina,
zítra Beáta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Z Hranic vezou tři body i debakl

Dvouměsíční pauzu ukončili minulý víkend florbaloví Playmakeři, konkrétně tým juniorů. Čekání na ligový turnaj skončilo v neděli, kdy se v hranické sportovní hale Naparia střetli s Vikýřovicemi a se Šumperkem. Soupeři přitom byli každý úplně jiného ranku: zatímco proti Vikýřovicím Prostějované byli favoritem, Šumperk coby druhý tým tabulky měl naopak být jasným kandidátem na vítěze ve druhém ze střetnutí. Jak se ukázalo, předpoklady se naplno potvrdily.

Prostějov začal turnaj s Vikýřovicemi. V předchozím duelu vyhrál 6:2 a na vítězství si brousil zuby také v tomhle mači. Díky trefě v oslabení se dostal tým do vedení, ale mužstvo ze Šumperka záhy vyrovnalo. To ale nijak neubralo na aktivitě Playmakerů, kteří se do konce druhé třetiny dostali do trháku 4:1. Druhá část přinesla nakonec jen jednu branku, Vikýřovice v ní snížily. Prostějov trochu znervózněl, a ještě víc po nepovedeném začátku třetí periody, kdy soupeř snížil na rozdíl jediné branky.
Drama však svěřenci trenérského dua Pekař–Brumlík nepřipustili, a nakonec dokázali navýšit vedení až na 7:3. V utkání se blýskl svým prvním gólem Richard Minx, dvě branky pak vstřelili Petr Martinek a Tomáš Novák. První vítězství si do statistik zapsal brankář Adam Konvička.
Druhé utkání bylo z kategorie těžších. V předchozím zápase spolu týmy Prostějova a Šumperka svedly poměrně vyrovnanou bitvu, kterou rozhodla až třetí třetina. Tentokrát ale bylo jasné už po první, kdy Asper odskočil na pětibrankový náskok. Skóre však narůstalo i v dalších dvanáctiminutovkách. A Prostějov si podruhé v sezóně odvezl ze hřiště dvojciferný debakl.
Velký podíl na tom měl šumperský útočník Jan Mannl, který vstřelil hned sedm branek. Ze strany Prostějova pak skóre korigoval dvěma úniky Miroslav Bukovan. Ani tři body pak nakonec nestačily k tomu, aby se Playmakeři posunuli tabulkou. V sedmičlenné soutěži jsou nadále šestí, o skóre za týmem Droždína.

Hodnocení trenéra:
Lukáš BRUMLÍK, trenér FBC Playmakers Prostějov:
„První zápas byl vyrovnaný, my byli o trochu lepší, vypracovali jsme si náskok a ten nakonec udrželi. Ve druhém zápase nás srážela špatná komunikace, tím i špatné přebírání hráčů a únava z předchozího zápasu. Měli jsme také špatný pohyb. Šumperk lépe kombinoval a byl technicky na lepší úrovni.“

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...