Dobré odpoledne, dnes je neděle 24.10.2021
svátek slaví Nina,
zítra Beáta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výrazného úspěchu dosáhli sportující studenti RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Chlapcům této školy věkové kategorie IV. (8. a 9. třída) se skvěle zadařilo ve florbalu, kde postoupili až do kvalifikace o účast na školním mistrovství republiky 2020!

Tým „reálky“ vyhrál jak okrskové, tak okresní kolo a tím pronikl do krajského finále v Jeseníku. Tam měl za soupeře nejlepší celky z dalších čtyř regionů Olomouckého kraje, přičemž možnost proniknout na MČR škol měl pouze konečný vítěz.
Tím se stali právě prostějovští kluci, když nejprve remizovali se ZŠ Javorník 2:2 a pak už jen vítězili: nad Gymnáziem Šternberk 4:3, nad ZŠ Mohelnice 4:1 a nad ZŠ Přerov Předmostí také 4:1.
Celková tabulka vypadala následovně: 1. RG a ZŠ Prostějov 7 bodů (skóre 14:7), 2. Gymnázium Šternberk 6 (15:7), 3. ZŠ Přerov Předmostí 3 (7:8), 4. ZŠ Javorník 2 (5:11), 5. ZŠ Mohelnice 2 (4:12).
Kvalifikační turnaj o postup na celostátní finále školního florbalu proběhne na jaře v Uherském Brodu. „Kluci dosáhli už teď krásného úspěchu a zaslouží velkou pochvalu. Stejně jako mladší chlapci i děvčata obou věkových kategorií, neboť všechna naše florbalová družstva bojovala v okrskových, okresních a případně i krajských kolech na maximum,“ ocenil učitel RG a ZŠ města Prostějova Stanislav Slezák. 

Hráčský kádr úspěšných studentů „reálky“:
Tomáš Kratochvíl, Jan Rebilas, Patrik Lošťák, Adam Anděl, Ondřej Mikeš, František Valenta, Lukáš Stach, Michal Vitásek, Tomáš Dohnal.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...