Dobré ráno, dnes je pátek 31.3.2023
svátek slaví Kvido,
zítra Hugo
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zhruba sto florbalistů a florbalistek zkřížilo v pátek své hokejky. Co je k tomu vedlo? Kostelecký putovní pohár, venkovní turnaj, který si připsal už šestý ročník. Na hřišti sousedícím se základní školou se tak potkali současní i bývalí hráči hrající rozličné ligy. Ale také hráči rekreační.

Turnaj se hrál ve dvou skupinách po pěti mužstvech a nechyběl ani domácí pořádající tým hrající Regionální ligu mužů. K vidění ale byli také například junioři z Prostějova a Mohelnice či muži z Hranic i Přerova. U spousty týmů však bylo dost těžké odhadnout, odkud jejich členové vlastně pocházejí: příkladem budiž mužstva jako Alfasamci nebo Vodka s Džusem.
Zprvu ztěžoval klání pro florbalisty nezvyklý povrch – tartan. „K vidění zpočátku nebyl pěkný florbal, jelikož si týmy zvykaly na hřiště, které není pro florbal úplně nejlepší. Na druhé straně si myslím, že je turnaj venku i na takovém povrchu zajímavým zpestřením ať už letní přípravy, či letního volna před sezonou,“ uvedl jeden z pořadatelů turnaje Tomáš Hruška.
Po základních skupinách skončily týmy Paleta s…ček a také Chuji Bobži, složené vesměs z hráčů z Prostějova. Přes čtvrtfinále se pak nedostali také dva z favoritů, a sice florbalisté Kostelce na Hané a Hokejky. Klání nakonec po lítém boji ovládl Unisex team. Ten jako jeden z mála měl v sestavě také ženy. „Rád bych poděkoval týmům za účast, férovou hru a budu se těšit na další ročník,“ dodal Tomáš Hruška.
Tři nejlepší týmy turnaje:
1. Unisex team (Prostějov)
2. Tampere (Uničov, Mohelnice)
3. Všechno na Jurise (Přerov, Hranice)

TM

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...