Dobré odpoledne, dnes je úterý 24.5.2022
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 cyklistikaAni ne za měsíc se velodrom opět po roce naplní cyklistickými fanoušky a především pak těmi nejlepšími dráhovými cyklisty z celé Evropy, neboť již v pátek 24. srpna odstartuje Grand Prix Prostějov-Memoriál Otmara Malečka 2012. Letošní ročník bude výjimečný, mezinárodní cyklistická unie UCI ocenila dlouhodobě vysokou úroveň závodu a závod zařadila do nejvyšší kategorie závodů v kalendáři UCI, tj. kategorie Class I.

Závody v dráhové cyklistice s vyšším kreditem jsou již jen MS, ME a Světové poháry (v letošním roce pouze tři). Prostějovská Grand Prix tak již dalece přesahuje úroveň ostatních dráhových závodů pořádaných v České republice.

Program závodu zahájí už ve 12:30 sprinteři, kteří odstartují kvalifikací na letmých 200 m. Během odpoledne budou pokračovat vyřazovacími jízdami sprintu a keirinu až do semifinále. Mezi jednotlivými jízdami budou k vidění závody žáků, kadetů a juniorů a rovněž tak závody žen ve scratchi. V 17:30 bude zahájen hlavní program, který nabídne finálové jízdy ve sprintu a posléze i v keirinu. Sprint a keirin tradičně nabízí divákům skvělou podívanou, mimo jiné se představí i účastníci letošních OH v Londýně, a to Denis Špička a Pavel Kelemen. Mezi jízdami bude k vidění hlavní závod kategorie žen, což bude velice atraktivní bodovací závod jednotlivkyň. Vedle domácí ženské cyklistické elity včetně Jarmily Machačové a Lucie Záleské se představí zahraniční závodnice, dá se očekávat účast závodnic ze Slovenska, Rakouska a dalších zemí.

Tím nejatraktivnějším, co Grand Prix Prostějov nabídne, bezesporu budou bodovací závod jednotlivců a madison (bodovací závod dvojic). Očekává se účast cyklistů z desítky zemí, účast již potvrdili cyklisté z Estonska, Polska, Slovenska, Rakouska, Itálie, Švýcarska a premiérově také z Finska. V jednání je také účast nizozemských, německých, maďarských závodníků. Diváci se mohou těšit na aktuálního mistra Evropy v bodovacím závodě Wojciecha Pszczolarskiho z Polska nebo dalšího aktuálního mistra Evropy ve scratchi, domácího Jana Kadúcha. Účast Milana Kadlece, Aloise Kaňkovského a dalších elitních závodníků z České republiky je samozřejmostí. Chybět nebudou ani závodníci domácí formace SKC Prostějov v čele s Jakubem Filipem a Ondřejem Tkadlecem.

Na prostějovském velodromu bude k vidění dráhová cyklistika světové úrovně, kterou předvedou závodníci, honosící se tituly mistrů světa, Evropy, účastí na OH a na prestižních šestidenních závodech po celé Evropě. Grand Prix odstartuje víkend, který bude bezezbytku patřit dráhové cyklistice, neboť v sobotu a v neděli program pokračuje Mistrovstvím České republiky v kategoriích muži ELITE a ženy. Program doplní Český pohár mládeže.

Další informace včetně programu či prize money naleznete na webových stránkách závodu www.otmarmalecek.cz.

Výběr ze závodníků, kteří svou účast na GP Prostějov-MOM 2012 již potvrdili:

Finsko: Miko Simola

Polsko: Wojciech Pszczolarski,  jednadvacetiletý polský reprezentant, aktuální mistr Evropy v bodovacím závodě v kategorii U23.

Slovensko: Filip Taragel, slovenský reprezentant kat. U23, účastník juniorského MS a Jozef Žabka, ikona slovenské dráhové cyklistiky, stříbrný medailista z ME v madisonu a účastník Olympijských her v Aténách.

Itálie: Annalisa Barbieri, Tomas Casarotto, mladí italští reprezentanti

Švýcarsko: Philip Jansen a Michael Alborn, tradiční účastníci šestidenních závodů. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...