Dobré odpoledne, dnes je sobota 23.9.2023
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zajímavé souboje, ticho střídané emocemi. A také mnoho domácích účastníků. To vše nabídnou sobotní lukostřelecké závody, které se uskuteční 15. srpna na střelnici v Prostějově. Od 9.20 hodin zde začne prezence účastníků. A i když je jich zatím na turnaj napsaných jen necelý půltucet, dá se přesto čekat zajímavá účast.

Závody jsou totiž dělané pro všechny myslitelné věkové kategorie – od žákyň přes dorostence až po veterány. Navíc se bude soutěžit hned se třemi typy luků: kladkovým, holým a reflexním. Ukázat se přitom může i nejeden závodník z Prostějovska. Kostelec na Hané zde bude mít třeba silné zastoupení v podobě například Karla Böhma a Jiřího Františka, kteří trvale dosahují dobrých výsledků v kategorii holých luků.
Otázka je, zda se ale závody uskuteční bez omezení. I sami organizátoři do propozic závodů píšou, že můžou nastat omezení z důvodu koronaviru. Konstatování je ostatně namístě, v Prostějově bylo zaznamenáno několik případů. A fakt je, že kvůli výskytu několika desítek pozitivních testů bylo před čtvrt rokem uzavřeno celé okolí Litovle a Uničova. Pokud by ale koronavirus závody nakonec nezrušil, mohou se účastníci i přihlížející těšit na nepochybně kvalitní výkony.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...