Příjemnou noc, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zajímavé souboje, netradiční účastníky a stejně tak netradičně vyrovnané zápasy. To slibuje letošní pohár OFS Prostějov. Letos se spolu utká hned osm týmů, o dva více, než tomu bylo loni. Velký rozdíl je však hlavně v účasti mužstev z okresních soutěžích. Zatímco loni se přihlásila dvě, tentokrát je jich hned osm. Týmy hrající krajské ligy se totiž dostanou na řadu až v dalších kolech.

Letos se tak v základní skupině oproti loňským dvěma bitvám (například Konice, pozdější vítěz poháru, byla nasazená až do pozdějších bojů) odehrají hned čtyři. A to Výšovice-Skalka s Brodkem u Konice, Ptení s Brodkem u Prostějova, Kladky vyzvou rezervu Plumlova a Hvozd se popere o postup taktéž s rezervou, tou čechovickou.
Zajímavý souboj slibuje zejména duel Výšovic-Skalky s Brodkem u Konice. Oba týmy by se nepochybně v sezóně rády umístily v půlce tabulky II. třídy. Výšovice-Skalka disponují početným ale nově složeným týmem, Brodek u Konice zase má v zádech relativně slušné výsledky z minulých sezón. Utkání tak bude nepochybně patřit k těm sledovanějším.
Rovněž zajímavým mačem ale může být také ten mezi Kladkami a Plumlovem „B“. Zatímco Kladky patří trvale k nejlepším týmům III. třídy, Plumlov o soutěž výše tápal a často dostával brankové příděly. I zde se tedy dá hovořit o možnosti vidět vyrovnaný, zajímavý fotbal. Kladky však mají tu nevýhodu, že na rozdíl od Plumlova nemohou lepit sestavu dorostenci. Dovolené a prázdniny ale mohou zamotat hlavu všem trenérům.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...