Příjemnou noc, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těžké jaro mají za sebou soutěže v požárním útoku. Ty se totiž kvůli přísným hygienickým předpisům vůbec nerozjely. Pořadatelé z obav před kontrolami a faktu, že nebudou schopni splnit nároky, raději sáhli po dočasném umrtvení dění na hasičských kolbištích. Jak ale prozradili někteří významní organizátoři hasičského života na Prostějovsku, nebude trvalé. A ještě toto léto by mělo přinést oživení v podobě pohárů a dalších závodů.

„Zrušeny jsou sice všechny seriály, ale pořadatelé je převádějí na pohárové soutěže – v těch klasických by se mělo navazovat příští rok,“ prozradil Martin Ošťádal, jeden z hlavních činovníků požárního sportu Prostějovska. Problém však nejen byl, ale dosud stále je v technickém zázemí. Stroje se totiž dotýkají při závodech ruce řady hasičů a hygienická opatření tak reálně nejsou možná splnit. „Pravda je, že děti nyní často rodiče nechtějí ani pouštět na tréninky, protože mají obavy. Pořadatelé mají zase strach, nejsou schopni plnit hygienické nároky, a tak se radši vše pozrušovalo,“ objasnil Ošťádal.
Koncem června již přesto proběhly některé menší vesnické závody, které nejsou součástí pohárových ani ligových soutěží. Podobně jako třeba u divadel, i zde se však organizátoři rozhodli přesunout, co se dá, na jistější období. Po volném červenci se tak na srpen chystá přímo nával akcí. „kolem dvacátého července máme naplánovanou schůzku. Předběžně máme domluvený začátek na šestnáctého srpna,“ přidal Zdeněk Pokorný na téma Okresní dětské ligy. „Upřesněné termíny tu často ještě nejsou, zatím to ale vypadá nadějně a není to tak kritické, jak jsme se obávali. Dosud se jen Ptení vyjádřilo, že se tento rok nezúčastní,“ přidal Pokorný.
Pro dobrovolné hasiče nicméně jaro 2020 zůstane nepříjemnou vzpomínkou, více než měsíc a půl nemohli trénovat a koronavirus podstatně narušil právě i veškeré závody.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...