Dobré odpoledne, dnes je sobota 23.9.2023
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Koronavirový příběh s happyendem prožili parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov. Jeden z tamních závodníků Petr Chládek se totiž nakazil covid-19, naštěstí ale onemocnění od něj nikdo jiný nechytil, díky čemuž nebyla nijak zásadně narušena příprava jeho týmových parťáků. A sám nakažený se ve středu 12. srpna stal šťastným otcem prvorozené dcery!


„Všechno začalo tím, že Peťovi vylétla horečka, bolela ho hlava a nebylo mu dobře. Proto šel k doktorovi, ten ho poslal na testy koronaviru a výsledky ukázaly, že je pozitivní. Okamžitě byl tedy izolován s tím, že jeho zdravotní stav se rychle zlepšil a v dalším průběhu nemoci už neměl žádné větší problémy,“ prozradil Večerníku reprezentační trenér ČR Ivan Hovorka.
Sám byl s Chládkem v inkriminované době úzce ve spojení. „Všichni ostatní kluci Dukly odjeli na soustředění do Polska, jen Peťa zůstal v Prostějově kvůli blížícímu se porodu manželky. Já mu pomáhal na místním letišti, aby netrénoval sám, když v tom onemocněl a vzápětí přišla i zpráva o jeho nakažení covid-19,“ popisoval.
Další postup si zřejmě každý správně domyslí. „Na testy jsem okamžitě musel nejen já, ale samozřejmě každý, kdo s Petrem častěji byl v osobním kontaktu. Tedy jak všichni členové ASO Dukla, tak rodina a kamarádi. Do výsledku testování museli všichni zůstat doma v karanténě, nicméně veškeré testy byly negativní a to naštěstí znamenalo rychlý konec karantény,“ oddechl si Hovorka.
Prostějovští parašutisté tudíž mohli pokračovat v přípravě jak dalším soustředěním na Slovensku, tak následným trénováním v domácích podmínkách. A uzdravený Chládek se dočkal narození prvního potomka. „U porodu sice ještě nemohl být, protože mu končilo léčení. Ale má zdravou dcerku, jeho žena je taky v pořádku a celá příhoda uplynulých týdnů tak má šťastný konec,“ uzavřel celý příběh Ivan Hovorka s úsměvem.
Otázkou nyní je, zda se právě kvůli koronaviru uskuteční plánované mezinárodní závody v chorvatské Rijece (28. až 30. srpna, mimo obvyklý seriál letos zrušeného Světového poháru) a následné mistrovství republiky v klasických disciplínách, které se má konat od 2. do 6. září ve Strakonicích.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...