Dobré odpoledne, dnes je pátek 3.12.2021
svátek slaví Svatoslav,
zítra Barbora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V neděli 5. dubna doma se Vsetínem B a v sobotu 11. dubna na půdě celku Zruč-Senec nohejbalisté TJ Sokol I Prostějov určitě hrát nebudou, tyto dva zápasy úvodních kol 1. ligy družstev mužů ČR 2020 už byly automaticky odloženy vzhledem k trvajícímu nouzovému stavu. A jak to bude se soutěží dál?

 

„Vedení Českého nohejbalového svazu teď samozřejmě čeká na vývoj situace s šířením koronaviru. Momentálně platí na celém území naší republiky dost razantní opatření a je možné, že se budou ještě zpřísňovat. V každém případě platí minimálně do 10. dubna nouzový stav a nejvíc záleží na tom, co přijde po tomhle datu,“ řekl Večerníku trenér Sokola I Richard Beneš, který působí i jako funkcionář ve službách ČNS. Jeho osobní pohled na situaci je realistický. „Asi jako každý bych byl moc rád, kdyby se nákazu podařilo co nejrychleji dostat pod kontrolu a veškerý život se brzy vrátil do normálních kolejí. Pokud ale člověk objektivně vnímá dosavadní vývoj a sleduje názory odborníků, tak pandemie bude teprve kulminovat. Tím pádem není příliš pravděpodobné, že by se mohlo začít sportovat už během dubna, možná ani v květnu,“ povzdechl si Beneš.
Oproti odvětvím, jejichž sezóny byly již předčasně ukončeny nebo přerušeny s tím, že se čeká na jejich dohrání, má nohejbal jednu velkou výhodu. „Spočívá v tom, že naše ligové soutěže ještě vůbec nezačaly a probíhají od jara do podzimu. Tedy jinak než u drtivé většiny kolektivních sportů. My jsme tedy nemuseli nic přerušovat ani ukončovat, pouze odsuneme start na pozdější termíny,“ vysvětlil Beneš.
Nic přesného se v tuto chvíli nedá samozřejmě stanovit, ovšem existují různé varianty. „Vedení Českého nohejbalového svazu má připraveny možnosti řešení podle toho, co přijde. Například v první lize má celá základní část tentokrát proběhnout už do konce června, ale týmy musí být za daných okolností nachystané hrát i během letních prázdnin, aby se dlouhodobá fáze stihla pokud možno celá. Nebo jestli bude termínově ještě hůř a základní část se protáhne až do září, dá se uvažovat o případném zrušení play-off. Tohle jsou však zatím jen předběžné úvahy,“ odtušil prostějovský kouč.
Jeho svěřenci nyní pochopitelně nemohou klasicky trénovat, spíš se cení každá soukromá snaha o udržování fyzické kondice v domácích podmínkách. „A jakmile se cokoliv ohledně letošní sezóny vyjasní na základě definitivních rozhodnutí, budeme příznivce nohejbalu okamžitě informovat,“ ujistil Beneš.

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...