Dobré poledne, dnes je pondělí 6.12.2021
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Středa 12. prosince byla pro nohejbalový oddíl TJ Sokol I Prostějov významným dnem. Právě v toto magické datum 12. 12. půl hodiny před dvanáctou totiž byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná i nově zastřešená tribuna ve venkovním areálu kurtů u sokolovny na Skálově náměstí. Večerník byl u toho!

Moderování akce se ujal velezkušený člen Sportovních komisí statutárního města Prostějova i Olomouckého kraje Antonín Dušek, jenž postupně představil řadu vzácných hostů v čele s novým prostějovským primátorem Františkem Jurou. Dále se slavnostního aktu zúčastnili například náměstci či radní města Jan Krchňavý, Jiří Pospíšil, Milada Sokolová a Miloš Sklenka, předseda Sportovní komise Olomouckého kraje Petr Kudláček, starostka TJ Sokol I Jitka Vitásková, šéf nohejbalového oddílu Jaroslav Faltýnek i trenér Richard Beneš. Chybět nemohli ani další funkcionáři či hráči prostějovského klubu, místní rozhodčí nohejbalu i věrné členky Sokola I. V krásně spraveném hledišti pak seděly děti z místních základních škol.
Úvodní slovo samozřejmě dostal primátor. „Na rekonstrukci tribuny se finančně spolupodílely město Prostějov, Olomoucký kraj i Tělocvičná jednota. Výsledek můžete vidět, dílo se podařilo. Jde však pouze o první etapu, neboť tento areál nohejbalistů potřebuje další stavební úpravy a následující kroky zvelebení tak budou pokračovat v příštích letech,“ řekl mimo jiné František Jura.
Uvedení tribunky do moderní podoby včetně vybudování střechy provedla firma Gréza s.r.o. a vše stihla od 1. října, tedy za dva měsíce a kousek. „Moc děkujeme všem, kteří se na uskutečnění projektu jakkoliv podíleli. Naše díky patří především Olomouckému kraji a městu Prostějov za poskytnutí dotací,“ zdůraznil předseda nohejbalistů Sokola I Jaroslav Faltýnek.
Využití zkrášlovaného areálku bude od nového letopočtu 2019 mnohočetné. „Kromě domácích zápasů našich oddílových družstev sem plánujeme dlouhodobý Přebor základních škol o pohár primátora města Prostějova, dále Přebor prostějovských firem a také Přebor seniorů – to vše v nohejbalu. Užší spolupráci chceme navázat se ZŠ Palackého a ZŠ E. Valenty, které tady mohou pořádat své sportovní akce. K tomu bychom rádi brzy uspořádali mistrovství republiky mládeže či mužů v některé disciplíně,“ prozradil trenér „jedničky“ Richard Beneš.
Slavnostní přestřižení pásky provedli František Jura ve dvojici s Jaroslavem Faltýnkem a Jan Krchňavý společně s Jitkou Vitáskovou. Došlo i na přípitek šampaňským a drobné občerstvení, navzdory citelné zimě zavládla všeobecně výborná nálada. Tu ještě přiživil moderátor setkání. „Nové vedení města má před sebou spoustu důležitých úkolů, občané by určitě rádi měli například nový plavecký bazén, vyřešený fotbalový areál ve Sportovní ulici nebo druhou ledovou plochu. A pokud to současná generalita Prostějova všechno splní, budeme ji za čtyři roky volit znovu,“ rozesmál svým povedeným bonmotem všechny přítomné Antonín Dušek.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...