Dobré dopoledne, dnes je pondělí 29.5.2023
svátek slaví Maxmilián a Maxim,
zítra Ferdinand
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 curikCo se hráčského kádru týče, „A“-tým Prostějova přišel o nejlepšího střelce z minulého soutěžního ročníku. Produktivní útočník Jakub Čuřík byl totiž svým mateřským oddílem HC Olomouc převelen do prvoligové Třebíče, kde se od poloviny července zapojil do přípravy. „Bohužel současná situace u Jestřábů je taková, jaká je a každý o ní moc dobře ví...

Mezi Olomoucí a Prostějovem tak proběhly určité věci, ze kterých vzešlo, že jsem se ocitl v Třebíči. V LHK jsem přitom byl spokojený a vůbec se mi nechtělo odcházet, ale bohužel. Navíc jsem musel skončit ve svém civilním zaměstnání, což mě samozřejmě také nepotěšilo,“ řekl fanoušky velmi oblíbený „Čuřa“.

Navzdory své pozici nováčka v horáckém celku byl okamžitě zařazen do elitní formace na její pravé křídlo. Tím pádem je i přes velkou konkurenci ve stávajícím kádru Horácké Slávie málo pravděpodobné, že by se Kuba vrátil zpět do našich hokejových barev. „Třebíčský mančaft se bude uzavírat až někdy koncem srpna, teprve v tu dobu se tedy rozhodne o tom, kde strávím další sezónu,“ připojil Čuřík.

Co na jeho přesun říká klubový šéf? „Na jednu stranu Kubův odchod asi příznivce moc nepotěší, ale na stranu druhou by mohli chápat, že jde o jeho šanci prosadit se ve vyšší soutěži a tím v profesionálnějším hokeji. Já osobně mu přeji v Třebíči úspěch, byť nám bude pochopitelně v sestavě chybět,“ prohlásil Tomiga s tím, že je teoreticky možný odchod ještě některých dalších hráčů. „Například o Honzu Kolibára projevil zájem Hradec Králové a možná to tam půjde během přípravy zkusit. Tohle se v případě zájmu může stát rovněž u jiných vybraných jedinců,“ připustil Tomiga.

Současně však lze mužstvo doplnit o případné posily. „Mám v hledáčku dva tři hokejisty, ovšem nechci je trenérovi za každou cenu cpát do mančaftu. Až se vrátí z dovolené, sedneme si a tahle jména v klidu probereme, na názor se zeptáme i nejzkušenějších opor ze stávajícího týmu. Dle možností a zájmu kouče se poté tito hráči zapojí do tréninku, někteří třeba hned od středy,“ nastínil Michal Tomiga.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...