Příjemnou noc, dnes je sobota 16.10.2021
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těžkou hlavu mají kvůli obraně dlouhodobě trenéři hokejových Jestřábů. Důvod? Chybí hráči. A tak ku příkladu proti Kolínu nastoupilo pouze pět obránců, v následujících utkáních jen šest. Stejně tomu bylo i zápasech sehraných během uplynulého týdne. V případě zranění, nemoci nebo odehrání zápasu jinde tak mají prostějovští hokejisté problém, zároveň mají jen málo způsobů, jak ho vyřešit. Večerníku totiž sportovní manažer potvrdil, že nové tváře k vidění nebudou.

„Situace je prostě taková, noví hráči v plánu nejsou. Vrátil se však do obrany Renda Piegl,“ konstatoval Jiří Vykoukal. Situace však v obraně pořád není dobrá. Jak tedy na problém, který přetrval u Jestřábů z minulé sezóny, hodlá tým reagovat? „Budeme přeškolovat útočníky na beky,“ utrousil bezelstně Vykoukal. Později upřesnil, že zatím půjde o jednoho hráče. „Máme vytipovaného Lukáše Motlocha, že by v obraně vypomohl,“ prozradil sportovní manažer prostějovských hokejistů. Expardubický Motloch může být do obrany zajímavou volbou, do Prostějova přišel s vizitkou důrazného hráče, který je v týmu zejména na černou práci.
Nabízí se ale ještě jiná varianta, a sice návrat Jiřího Vykoukala mezi mantinely. Dvojnásobný mistr světa se v minulé sezóně ve svých 49 letech stal posilou Jestřábů a zároveň nejstarším hráčem, který kdy nastoupil v 1. hokejové lize. Dokonce si připsal asistenci. Nepomýšlí nyní na návrat? „Ne, určitě ne. Loni jsem si to užil. Ale už se mi do toho zpátky nechce,“ směje se Jiří Vykoukal.
Je ovšem otázkou, zda nakonec znovu nebude muset oprášit brusle. Při souhře okolností a náhod se totiž i v příštích zápasech může snadno stát, že bude potřeba pomoc v zadních řadách. Nyní mají všichni zainteresovaní minimálně dva týdny čas o tom přemýšlet. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...