Dobrý podvečer, dnes je neděle 25.9.2022
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tragický příběh hokejového Chomutova nekončí. Tým, který měl v sezóně 2013/2014 na kontě rekordních 24 proher v extralize v řadě, se trápil i v uplynulé sezóně. Ale nejen herně. Klub ze severu Čech totiž trvale sužují dluhy. Nepomohla iniciativa fanoušků ani výměna vedení. Zásadní problém tak nastal třeba na jaře, kdy se tým zbavil drtivé většiny svých hráčů a prakticky všech nad 22 let. Přesto přihlásil Chance ligu. Naděje na její odehrání v sezóně 2020/2021 však minulý týden definitivně zhasla.

Výkonný výbor zapsaného spolku určil středu jako klíčové datum pro rozhodnutí, zda pokračovat v Chance lize, nebo ne. Jednání ale nedopadla. Na začátku prázdnin oslovila výkonný výbor zapsaného spolku skupina investorů v čele s Martinem Altrichterem. Ta byla ochotna uhradit zhruba třetinu dluhů, které klub měl vůči svým často již bývalým hráčům. Část jednajících stran však podle webu Pirátů nesouhlasila. „Šéf hráčské asociace Libor Zbořil i sami hráči se snažili najít shodu s menšinou kolem agenta Tomáše Krejčího, která s návrhem nesouhlasila. Ovšem to se nepodařilo, takže seniorský hokej bude v Chomutově na krajské úrovni,“ uvedl předseda spolku Daniel Badinka. Krejčí později tvrzení, že by jen jím zastupovaní hráči dohodu odmítli, popřel.
Výsledkem tedy je, že Chance liga bude mít pouze 18 účastníků. A Chomutov zamíří do krajské ligy Ústeckého kraje. Z mapy profesionálních hokejových klubů tak zmizí klub, který dlouhodobě působil v rámci dvou nejvyšších soutěží a v sezóně 2016/2017 dokonce vyválčil v extralize čtvrté místo. Oddílem přitom prošli hráči jako Vladimír Růžička mladší, Radek Duda, Brett Flemming, Juraj Valach nebo dříve třeba Milan Kraft a Milan Procházka. V Prostějově pak působí chomutovští Kryštof Ouřada a Petr Chlán.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...