Dobré dopoledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Stejně jako všechny jejich vzory ze seniorských týmů i prostějovskou mládež SK Prostějov 1913 zastavila pandemie koronaviru. Omezení týkající se nového viru covid-19 ovlivnila dění ve většině odvětví, sport nevyjímaje. Teď se tato opatření pomalu rozvolňují a i mládežničtí hokejisté mohou opět na společné tréninky. Pojďme se ohlédnout za tím, jak je pandemie ovlivnila. Navíc se dozvíte, jak si teď prostějovské mládežnické kluby vedou a co je čeká v létě.

Pandemie koronaviru se promítla nejen do soutěží mužů, ovlivnila také všechny tuzemské soutěže hokejové mládeže. Výkonný výbor Českého hokeje v polovině března zrušil jejich veškerý program v závěru sezóny, soutěže juniorů dorostenců i žáků tak zůstaly nedohrány. Sezóna tak skončila téměř o měsíc dříve. „Trenéři i vedení museli respektovat rozhodnutí, která nastala. To znamená, že jsme v podstatě škrtli sezónu,“ vyjádřil se k nastalé situaci předseda prostějovské mládeže Marek Černošek.
Hráči SK Prostějov 1913 však nezaháleli a trénovali z domova. K dispozici jim byla videa jednotlivých trenérů s popisným návodem jak správně doma cvičit. K videím od trenérů se potom přidaly i domácí nahrávky od spoluhráčů, kterými se mladí hokejisti i hokejistky hecovali. „Co se týče tréninkového procesu, tak nás v klubu zachránily sociální sítě. Na těch probíhaly i v našem klubu různé formy challanges v podobě splnění nějakého fyzického prvku nebo cvičení,“ prozradila slovenská akvizice v trenérských řadách Mikuláš Mihňák. Pozitivum na takto vedených trénincích nachází i Marek Černošek. „Snažili jsme se s dětmi, někdy spíše s rodiči aktivně komunikovat na sociálních sítích. Zavedli jsme takové týdenní či víkendové výzvy, které jsme posílali přes mobilní aplikace. Myslím si, že to bylo pro všechny něco navíc. Tyto věci se budeme snažit i teď nadále udržovat,“ uvedl dále Černošek.
I hokejový život se vrací do normálních kolejí. Mladé prostějovské naděje znovu společně trénují. „Teď už máme k dispozici i tělocvičny, takže jsme v plném tréninkovém procesu,“ prozradil Černošek. V dalších týdnech se poté mohou těšit i na nějaká ta soustřední. „V plánu jsou zařazena i soustředění, takže prostor na práci s hráči určitě bude dostatečný,“ konstatuje Mihňák. „Minulý týden proběhlo další soustředění dětí ročníků 2010, 2011 a 2012. S trenéry tak dobíháme letní přípravu, která má jasně daný plán. A pomalu se začínáme připravovat na novou sezónu, která se rozběhne koncem července na ledě,“ doplnil předseda prostějovského mládežnického hokeje.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...