Příjemnou noc, dnes je úterý 31.1.2023
svátek slaví Marika,
zítra Hynek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

dosedel petr_velkyZatím jen jeden trénink má za sebou jádro nově se tvořícího mužstva prostějovských Jestřábů. Na čtvrtečním výběhu se sešla asi patnáctka převážně mladších hráčů, o setrvání či odchodech zkušenějších hokejistů a příchodech nových tváří se teprve rozhodne. Pokračující hlavní kouč Petr Zachar tak mohl alespoň odtajnit jméno nového asistenta, jímž se pravděpodobně stane Martin Kužílek. 

„Teprve se skládáme a zatím jednáme s hráči, kteří tu hráli loni. Uvidíme, kdo tu zůstane a jak to bude dál. Máme určitý rozpočet a na jeho základě jsme oslovili zatím jen některé hráče. Čekáme, jak se vyjádří a když nám řeknou ne, tak oslovíme další,“ popsal Zachar práce na vzniku nového kádru. Mimo jiné tak reagoval i na zprávu z oficiálních klubových stránek, že v Prostějově nebude pokračovat šestice Musil, Doseděl, Paška, Ševčík, Meidl a Stejskal. „K tomu bych se zatím nechtěl moc vyjadřovat. Jedná se o ty, které jsme ještě neoslovili. Řekli jsme jim, že jsou spíše ve druhé řadě,“ doplnil.

O jménech zatím spekulovat nechtěl, dokud není nic podepsané, mohou se snadno rozprchnout do ostatních oddílů. „Oslovili jsme jedenáct dvanáct hráčů, kteří s námi absolvovali loňskou sezonu a chtěl bych s nimi počítat i letos,“ nebyl Zachar konkrétnější. Zmínil jen, že útočníci David Zachar s Martinem Krylem se již po zranění dali do pořádku, naopak kolenní vazy či meniskus vyřadily na nějakou dobu Davida Šebka.

Tým se bude stejně jako v nedávné minulosti připravovat čistě v domácích podmínkách, cílem je nabrat fyzičku pro úspěšné boje ve vyřazovací části. „Nemáme v plánu soustředění a neměli jsme ho ani v minulosti. Většina kluků pracuje, další část studuje. Dva roky jsme se připravovali v domácích podmínkách a nebylo to špatné. Pokud hráči nejsou uvolněni z práce, tak nemá cenu absolvovat soustředění jen s půlkou mančaftu,“ konstatoval Zachar.

Tréninky naordinoval kouč A-týmu v pondělí a úterý na pět odpoledne, ve čtvrtek od půl páté. Mladíci do dvaadvaceti let mají navíc povinnost připravovat se ve středu a pátek s juniory. „Někteří hráči i fanoušci si myslí, že junior může přijít a naskočit ihned do zápasu. On ale musí s muži dlouhodobě trénovat. Teprve když se v tréninku dokáže mužům vyrovnat, může jít do zápasu. Někteří mi ale řekli, že když nebudou hrát za muže, nebudou ani trénovat. To je pak těžké,“ zmínil se Zachar o tom, že někteří borci živí v sobě představu, že ihned po přechodu do vyšší kategorie naskočí do druhé pětky...

V každém případě to vypadá, že Jestřáby čeká horké léto...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...