Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Derby utkání jsou vždy svátkem pro každého účastníka. Mnohdy ani tak nezáleží, jakým výsledkem souboje končí, atmosféra derby zápasů bývá nepopsatelná. Každý kdo jednou zažil, pochopí. Řežba na ledě, magnet pro diváky, zkrátka superbitva! Zápasy Prostějova s Přerovem mají určitě největší grády v lize.

Bitvu o Hanou sledovala na prostějovském zimním stadionu takřka šestnáctistovka dychtivých fandů, která hnala svá mužstva za vítězstvím. Ve většině zápasů bývá sektor pro hosty prázdný, to se ovšem nedá říct v soubojích s přerovskými Zubry. Tradičně se svým týmem cestuje několik desítek fandů, aby i oni podpořili své borce. Utkání tak dostává jiný rozměr i mimo dění na ledě, oba kotle se snaží co nejhlasitěji skandovat a povzbuzovat své mužstvo. Bohužel ne vždy v duchu fair-play a to jen podporuje nevraživost mezi oběma týmy. Sobotní hanácké derby spělo k jednomu z těch slušnějších, třetí třetina však nenechala nikoho chladným, zvláště poblíž zmíněného sektoru hostí. Piva létala vzduchem, pro nádavku nebylo třeba chodit příliš daleko, zákonitě se prostějovští fandové na své soky začali ohrazovat. Nebylo také jiné východisko, když bezpečnostní služba jakoby na stadionu neexistovala, ani na výzvu samotných fandů, kteří v poklidu přišli shlédnout další domácí utkání. Ruku do pranice přidala až v momentě, kdy se schylovalo více než jen ke slovnímu napadání. K údivu domácích však nikoliv o nastolení pořádku v sektoru hostí, ale napadením několika jedinců domácích příznivců. Není divu, že se prostějovští fandové ještě více vzbouřili, vzduchem létaly dokonce i odpadkové koše (naštěstí jen plastové), tato situace se protáhla až do samotného závěru utkání, kdy emoce obou táborů ještě více vzplály. „Sami to vidíte, co je to za zvěř, tohle na stadion nepatří a oni vše s úsměvem sledují a pak ještě vtrhnou na nesprávnou stranu. To nemusíme s takovou na ten hokej vůbec chodit,“ chrlil ze sebe rozčileně jeden z fanoušků prostějovského hokeje. Naštěstí se vše podařilo uklidnit, situace se obešla bez dalšího většího konfliktu mezi oběma tábory či bezpečnostní složkou. Ta sice dělala svou práci, ale takto pánové by ochrana či nastolení pořádku neměla vypadat.
Jak Vám se zdálo vyřešení této situace, Vaše názory nás zajímají. Piště proto do redakce nebo sdílejte svá videa.
  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...