Příjemnou noc, dnes je pondělí 11.12.2023
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 honejsekProstějovská hokejová škola má další želízko v ohni v kádru české hokejové reprezentace. Do nominace se na poslední chvíli dostal Antonín Honejsek, který je jedním ze tří nováčků pro blížící se druhý podnik Euro Hockey Tour v Helsinkách a Moskvě.

Prostějovský odchovanec, jehož hvězda v současné době září ve zlínském PSG, se objevil v nominaci trenéra české reprezentace Aloise Hadamczika na blížící se turnaj Channel One Cup, který ve čtvrtek startuje v Moskvě a Helsinkách poté, kdy se trio Sobotka, Hanzal a Vondrka pro tento turnaj omluvili. Teprve dvacetiletý hráč, který svým druhým hattrickem v sezóně sestřelil ve včerejším utkání mužstvo z Litvínova, se dnes bude poprvé hlásit u trenéra Hadamczika na tradičním předturnajovém srazu v Praze. Ve čtvrtek pak společně s dalšími reprezentanty nastoupí v Helsinkách proti domácímu Finsku, na víkend se výběr hokejistů České republiky přesunuje do Moskvy, kde jej nejdříve čeká bitva se Švédy, v neděli pak turnaj vyvrcholí zápasem s Ruskem. V národním mužstvu se tedy po čase objevuje další prostějovská stopa. Na kolik úspěšná se můžeme přesvědčit  již ve čtvrtek v prověrce proti finskému výběru.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...