Dobré ráno, dnes je neděle 5.2.2023
svátek slaví Dobromila,
zítra Vanda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 michalkaNová sezona už je v plném proudu a naši hokejisté ukazují, že i v horších časech lze spojením sil a nezdolnou vůlí dosahovat slušných výsledků. A právě proto, že sport nejsou jen body a vítězství, ale i způsob, jak spojovat lidi, přicházejí fanoušci sdružení Fans of Prostějov společně s hokejovým oddílem LHK Jestřábi s charitativní sbírkou.

Ta bude věnována malé Michalce Láníkové z Holešova, která trpí metachromatickou leukodystrofií. Její rodina pro ni může díky sbírce vršků z PET lahví pořídit speciální pomůcky, které mohou usnadnit její těžký osud. Vršky od PET lahví si proto schovávejte a odevzdávejte do připravených sběrných míst na zimním stadionu v Prostějově. Akce začala sobotním zápasem proti Havířovu a bude probíhat během celé sezony 2012/13.

Sběrná místa najdete u všech bufetů na stadionu, kam můžete házet vršky z plastových lahví, zakoupených právě v bufetech. Dále můžete přinesené vršky odevzdávat do barelů u vstupu, do kterých jste byli doposud zvyklí vkládat označené vstupenky. A v případě, že vršků nasbíráte opravdu velké množství, kontaktujte nás přes e-mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a domluvíme se na individuálním předání. V případě zmíněného utkání s Havířovem přispěli malou částkou do této sbírky všichni přítomní diváci, neboť z každé prodané vstupenky šla pro Michalku jedna koruna.

Rádi bychom tedy touto cestou požádali všechny fandy prostějovského hokeje a nejen je, aby pomohli se sbírkou. Zapojit se může opravdu každý. Sledujte, prosím, pozorně internetové stránky www.fop1913.cz a www.lhkjestrabi.cz, kde se v nejbližších týdnech objeví bližší informace o sběrných místech, doprovodných akcích či o průběhu sbírky. Více informací o Michalce a její nelehké životní cestě si můžete přečíst na jejích webovkách www.michalka-lanikova.cz.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...