Příjemnou noc, dnes je úterý 31.1.2023
svátek slaví Marika,
zítra Hynek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 svetlicePyrotechnika už pomalu začíná mizet z fotbalových zápasů. V Prostějově však stále zůstává běžnou součástí hokejových utkání domácích Jestřábů konaných pod střechou zimního stadionu. Zatímco hokejoví fandové po skončení zápasu a vypuštění světlic často zmizí někam do hospody, na led zamořené arény nastupují amatérští hokejisté. Bruslení v oblacích štiplavého dýmu jejich zdraví rozhodně neprospívá. Vedení klubu zatím pouze naznačilo, že by mohlo s fandy jednat o nápravě.

Na situaci se smradlavým dýmem, který v aréně zůstává po zápasech domácích Jestřábů, už správce zimního stadionu prostřednictvím novin jednou upozorňoval. „Bylo to v listopadu loňského roku. Několik následujících týdnů byl klid. Poté se však pyrotechnika na stadion opět vrátila. Na konci loňské sezony to bylo hrozné a pokračuje to i se startem té nové. Po použití pyrotechniky se  nedá na stadionu až do rána dýchat, natož sportovat. Na led přitom vyjíždí amatérští hokejisté, kteří si za jeho pronájem platí nemalé částky.  Pyrotechnika na hokejové stadiony jednoznačně nepatří, mizí i z fotbalových zápasů. Všude v republice to fandové pochopili, jen v Prostějově se jim to jaksi stále nedaří,” posteskl si Ivo Horák s tím, že na celou záležitost už upozornil šéfa Jestřábů Michala Tomigu. Hokejový klub totiž zajišťuje pořadatelskou službu, která by v případě přísnějších kontrol měla vnášení pyrotechniky na stadion zamezit. Stejně tak by mohla potrestat hříšníky omezením vstupu na zimák. „Tento týden je zbytečné cokoliv řešit. A už vůbec tak nehodlám činit přes média. S fanoušky jsem byl schopný se vždy domluvit, myslím, že to zvládnu i tentokrát. Více vám k tomu v tuto chvíli neřeknu,” reagoval na náš dotaz Michal Tomiga, který nám zároveň odmítl poskytnout kontakt na někoho z prostějovského „kotle”. „Číslo mám, ale vy si je zkuste sehnat někde jinde,” doporučil nám na závěr. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...