Příjemnou noc, dnes je úterý 31.1.2023
svátek slaví Marika,
zítra Hynek

40 jestrabi_valmezKdyž prostějovští hokejisté na úvod 2. ligy mužů Východ 2012/13 přestříleli Opavu divoce 8:6, bralo se to jako nezvyklá anomálie. Co však říct na to, že gólově vydatný rezultát téměř okopírovali i ve druhém kole soutěže? Snad tolik, že za takové výsledkové bláznovství mohou být Jestřábi určitě rádi. Ve Valašském Meziříčí totiž zvítězili 8:5 a průběžně vévodili tabulce!

HC Bobři Valašské Meziříčí - LHK Jestřábi Prostějov 5:8 (1:2, 3:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 18. Bokroš (Ambruz), 22. Knebl, 23. Bokroš (Ambruz), 26. Ambruz (ševčík, Zábojník), 56. Voznica (Ambruz) - 10. Kumstát (Šebek), 1. Novosad (Duba), 21. Handl (Duba, Novosad), 23. Berčák (Kryl, Stráněl), 41. Černý (Jedlička), 48. Šebek D. (Černý, Zachar), 59. Šebek (Černý), 60. Stráněl.

Rozhodčí: Škach - Smilek, Goňa
Vyloučení: 8:8
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:8

HC Bobři Valašské Meziříčí:Slovák (Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovratník, Martiník, Mikel, Prycl, Sadil, Ševčík, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mir., Voznica, Zábojník. Trenér: Jaroslav Stuchlík.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (23.Vydržel) - Arnošt, Jedlička, Kumstát, Dufka, Tomiga, Finkes, Novosad, Duba,Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl,Berčák. Trenér: Petr Zachar a Tomáš Sršeň.

Hanákům sice pořád chybělo „olomoucké kvarteto“ Peštuka, Paška, Smejkal a Žajgla, ale přesto jim vstup do středečního utkání vyšel. Ve 3. minutě přežili sólo Coufala a v polovině zahajovací třetiny sami udeřili, když přesilovkovou kombinaci neomylně zakončil Kumstát – 0:1. Z následného tlaku LHK Černý v šanci nepřekonal Slováka, načež Ambruz v 18. uvolnil Bokroše a ten vyrovnal – 1:1. I tak odcházeli hosté do kabiny s těsným náskokem, neboť patnáct vteřin před úvodní sirénou Slovák nekontroloval puk po střele Duby a Novosad pohodlně doklepl – 1:2.

Začátek druhé periody se poté změnil v opravdový brankový uragán, vždyť během pouhých 167 sekund se hned čtyřikrát měnilo skóre! Nejprve Dubův průnik pohotovou dorážkou završil Handl, následně Knebl perfektním blafákem přelstil Vrbu, pak se totéž povedlo Berčákovi proti Slovákovi a vzápětí Bokroš potrestal špatnou rozehrávku Prostějova – 3:4. Gólovou smršť navíc ve 26. minutě přiživil Ambruz, jenž díky souhře celé formace využil početní výhodu překonáním střídajícího Vydržela, který předtím nahradil mezi tyčemi Vrbu – 4:4. Domácí tím sice smazali dvoubrankové manko, jenže ve zbytku prostřední části museli čelit aktivitě Jestřábů.

Těm se převahu podařilo zúročit až zkraje poslední třetiny. Na konci 41. minuty Jedlička přihrál Černému a veterán znovu strhl vedení na stranu svého týmu – 4:5. Tentýž borec navíc ve 48. vypálil při přesilové hře tak nebezpečně, že Slovák jen vyrazil kotouč před sebe a všudybyl Šebek okamžitě dorazil – 4:6. Naději vykřesal Bobrům necelých pět minut před vypršením zápasového času Voznica, který ve vlastním oslabení vyzrál na Vydržela – 5:6. Srovnání stavu potom doslova viselo na vlásku, Valmez během power play šest na čtyři uzamknul soupeře před jeho svatyní a pálil o sto šest. V klíčové chvíli však přišla ztráta puku, čehož využil Šebek trefou do opuštěné klece – 5:7. I tak Valaši pokračovali ve hře bez brankáře a za to je ještě jednou v úplném závěru „odměnil“ Stráněl – 5:8!

Pohledem trenérů

Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí): „Rozdíl oproti prvnímu střetnutí v Novém Jičíně je ten, že jsme dnes dokázali proměňovat vytvořené šance. Ale když ohledně naší defenzivy řeknu, že tam tentokrát bylo chyb na tři zápasy, tak se budu držet ještě hodně při zemi. Na obranné činnosti musíme hodně pracovat, jelikož na pět vstřelených gólů bychom měli vítězit.“

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): „Z naší strany solidní první třetina se trochu zvrhla v nástupu do druhé části, kdy jsme dali dva krásné góly, ale bohužel také opakovaně propadli směrem dozadu. Po vyrovnání na 4:4 jsme se proto snažili kluky uklidnit a zdůraznit jim, že se hraje znova od začátku. Vzali si to k srdci a zbytek utkání zvládli. Celkově šlo o vyrovnaný zápas, který jsme vyhráli díky lepšímu proměňování příležitostí.“