Dobrý večer, dnes je pondělí 30.1.2023
svátek slaví Robin,
zítra Marika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 jestrabi_spolecnaS velkým a dost nečekaným oslabením se musel v úvodním kole 2. ligy mužů 2012/13 vyrovnávat hokejový tým LHK Jestřábi. V sestavě proti Opavě chyběli stabilní obránci Ivo Peštuka a Jiří Paška plus zkušení útočníci Filip Smejkal s Petrem Žajglou, a to nikoliv ze zdravotních důvodů.

„Tihle čtyři hráči u nás hostují z Olomouce a bohužel jsme se s vedením tohoto oddílu zatím nedohodli, aby mohli za Prostějov v novém soutěžním ročníku nastupovat,“ řekl hlavní trenér Jestřábů Petr Zachar s tím, že bude lepší momentálně nerozebírat podrobnosti.

Podle našich informací jsou za vzniklým problémem finance. LHK dlužil olomouckému HC necelý milion korun za výzbroj a vznikla domluva, na jejímž základě měl jednu část dluhu zaplatit přímo prostějovský klub a druhou část jeho bývalý sponzor. Oddíl dohodu splnil, jenže někdejší partner nikoliv, tudíž nedoplacené peníze stále visí ve vzduchu a naštvané vedení HC reagovalo zablokováním hostování kvarteta hráčských opor.

Během tohoto týdne má dojít k další schůzce, jež by mohla nepříjemnou situaci posunout k vyřešení. Klidně se však může stát, že bývalý sponzor LHK navzdory všem urgencím i slibům stejně nezaplatí a Jestřábi přijdou o čtyři tahouny definitivně. „Pokud by k tomu došlo, museli bychom okamžitě začít hledat adekvátní náhradu jinde. Pochopitelně však upřednostňuji vyřešení kauzy a setrvání čtyř kluků, kteří už dlouho patří do naší sestavy. Zvlášť když dva z nich už jsou Prostějováci a bydlí tady,“ upozornil Zachar.

O Kolibárovi, Arnoštovi a Novosadovi

Pátým plejerem, jehož v sobotu tým postrádal, byl zraněný zadák Jan Kolibár. „Pořád ještě laboruje s tříslem. Brzy by měl ale začít lehce trénovat a uvidíme, jak rychle se dokáže vrátit do zápasů,“ přemítal kouč.

Naopak premiérově mohl nasadit do střetnutí mladého beka Adama Arnošta, který Jestřáby posílil z KLH Chomutov. Jde o talentovaného juniora narozeného 20. ledna 1993, měřícího 190 centimetrů a vážícího 75 kilogramů. Za současné personálně složité situace se Hanákům vyloženě hodí, proti Opavě nastoupil v základu a připsal si první asistenci v novém působišti.

Hned dvě přihrávky na góly pak zaznamenal ostřílený forvard Zdeněk Novosad. Ten dle očekávání zatím zůstává v prostějovském mužstvu a dál jedná o zahraničním angažmá. V LHK má uzavřeno hostování do konce října, přičemž odejít může dříve, na konci tohoto data nebo třeba také vůbec ne. „Záleží na tom, jak dopadnou jednání s cizinou,“ zopakoval Novosad.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...