Příjemnou noc, dnes je pátek 27.5.2022
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Do nového ročníku 2. ligy mužů JM měli házenkáři TJ Sokol II Prostějov vstoupit sobotním duelem doma proti Velkému Meziříčí. Jenže nevstoupili, neboť střetnutí bylo ze zdravotních důvodů v kolektivu protivníka odloženo.

 

„Podle našich zprostředkovaných informací musel Velmez do karantény poté, co jeho hráči přišli do styku s nakaženými lidmi na nějaké akci v Novém Veselí. Hygiena kraje Vysočina je prý přitom poslala do domácí izolace, aniž by měli pozitivní test na koronavirus. My to nevíme zaručeně, ale pokud to takhle skutečně bylo, jde o nešťastné řešení proti všem zásadám, jež byly pro sportovní prostředí slibovány,“ divil se hlavní trenér Sokola II Tomáš Černíček.
„My jsme se o odložení zápasu dozvěděli ve čtvrtek ráno z dopisu od vedení Českého házenkářského svazu, který přišel našemu organizačnímu pracovníkovi. Žádná jiná a přece jen modernější i rychlejší informovanost v nižších soutěžích házené zatím nefunguje, což je docela divočina,“ popisoval Černíček.
Náhradní termín utkání se teď bude hledat, na uvolněnou sobotu dostali Hanáci odpočinek. „Nic jiného společného jsme nepodnikali, to by ani nemělo význam. Bojím se, že za dané situace může u některých kluků opět rychle klesat motivace, kterou po předchozí dlouhé pauze momentálně mají,“ povzdechl si prostějovský kouč.
Nyní jeho mančaft čeká souboj druhého kola soutěže v Holešově (neděle 27. září, 10.30 hodin). „Snad se normálně bude hrát. Za zpřísňujících se opatření proti covidu a při výrocích hygieniků o možném zavedení nouzového stavu člověk ztrácí jakoukoliv zbývající jistotu. Každopádně Holešov přešel do naší jihomoravské skupiny z té severní, kde v posledních letech patřil k nejlepším. Takže hodně silný soupeř, navíc venku,“ odtušil Černíček. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...