Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2024
svátek slaví Marek,
zítra Oto

FOTOGALERIE: Veledůležitý krok k obsazení konečné sedmé příčky ve 2. lize mužů ČR 2018/2019 udělali včera odpoledne házenkáři TJ Sokol II Prostějov. Na vlastním hřišti vítězně zvládli těžký duel 20. kola soutěže proti Sokolu Telnice, když silného soka z popředí tabulky zdolali nejtěsnějším poměrem 29:28 (14:15) díky rozhodující trefě pouhou sekundu před koncem!

Start do utkání však měli Hanáci mizerný, během několika úvodních minut nakupili hromadu technických chyb často až školáckého rázu. Jedině fakt, že se herně moc nedařilo ani hostům, udržovali skóre v přijatelné ztrátě (3:4). A jakmile soupeř přece jen víc odskočil na 4:8, zlepšili se konečně i domácí.
Zabrali na obou koncích palubovky, v útoku se rozstřílel Kosina, obrana začala fungovat o poznání účinněji, rozchytal se veterán mezi tyčemi Z. Micka. Díky tomu všemu dohromady výběr „dvojky“ nejprve srovnal na 11:11 a čtyři minuty před přestávkou dokonce otočil na 13:12. Jen další výpadek zaviněný novými zbytečnými ztrátami (13:15) zapříčinil, že první poločas těsně vyhrál favorit.
Vyrovnaná přetahovaná pokračovala také po obrátce. Oba týmy střídaly kvalitní momenty s hodně nepovedenými, skóre se několikrát přehouplo ve prospěch jednoho i druhého družstva (18:20, 21:20, 23:24). Prostějované se drželi v zápase hlavně díky zákrokům Z. Micky + ofenzivě rozložené na větší počet plejerů, neboť ke kanonýru Kosinovi se přidali ještě Čelovský, Hacura či Jurečka.
Přesto se kvůli opakovaně laciným minelám dostal Sokol II na pokraj porážky poté, co šest minut před závěrečným klaksonem ztrácel 24:26. Podobně jako v minulé domácí bitvě s Velkým Meziříčím se ale podařilo urvat infarktový závěr. Po výborném obratu na 27:26 sice Černíčkovi svěřenci nesmyslně ve vlastní přesilovce ztratili vedení 28:27 a navíc Telnickým umožnili třicet sekund před vypršením času zdánlivě poslední útok. Ti však svou ranou minuli bránu, načež za stavu 28:28 zbývalo deset sekund na dobytí cenného triumfu. Kosina chytře uvolnil do křídla Jurečku, který šikovným přehozem přesně k tyči v čase 59.59 euforicky rozhodl – 29:28!
Mužstvo se tak perfektně naladilo na nedělní derby. „Příště nastoupíme zase doma s Kostelcem, na což se všichni moc těšíme. A vzhledem k tomu, že jsme během letošní sezóny zdolali ve své hale skoro všechny celky z horní poloviny tabulky, nejsme rozhodně bez šance ani proti rivalovi. Toužíme ho po dlouhé době porazit,“ netají ambice Tomáš Černíček, kouč prostějovských házenkářů.

HLAS TRENÉRA
Tomáš ČERNÍČEK - TJ Sokol II Prostějov
„Byla to loterie až do úplného konce a zvítězilo šťastnější mužstvo. Na to, že je Telnice druhá a hraje o postup do první ligy, nepředvedla nic extra. A kdybychom se vyvarovali velkého počtu technických chyb – hlavně zbytečných ztrát míče – mohli jsme vyhrát i klidněji. Na druhou stranu dva takhle vybojované body doma se hodně cení a jakým způsobem jsme je urvali, na to se historie neptá. Překonali jsme vyloženě špatný začátek, kdy kluci během úvodních sedmi minut šestkrát doslova darovali soupeři balón. Potom jsme výkon zlepšili, dokázali se dotáhnout a zbytek zápasu už byl vyrovnaný. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, rozhodoval až závěr. Ten jsme navzdory některým dalším zaváháním zvládli lépe než hosté, dát vítězný gól v poslední sekundě je samozřejmě euforie. Výsledek mě těší tím víc, že jsme i v dost nekompletní sestavě potvrdili výhru z Olomouce a výrazně se přiblížili konečnému sedmému místu v soutěži. Největší pochvalu zaslouží ostřílený brankář Zdeněk Micka, gólově se vedle Jirky Kosiny prosazovali rovněž Honza Čelovský, Martin Hacura a David Jurečka včetně rozhodující trefy.“

Další výsledky 20. kola: SHC Maloměřice B - Sokol V. Meziříčí 30:22, Ivančice - SKKP Brno B 34:23, SK Kuřim - Bohunice 32:35, TJ D.Cerekev - HBC Olomouc 1966 28:24.
20. kolo, sobota 4. května, 17:00 hodin:
Prostějov – Kostelec (neděle 12. 5., 16:00), Brno B – Juliánov (15:30), V. Meziříčí – Kuřim, Olomouc – Maloměřice B (18:00), Telnice – D. Cerekev (neděle 12. 5.), Bohunice – Ivančice (neděle 12. 5.).