Dobrý večer, dnes je čtvrtek 30.3.2023
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 vicov_spolecne_fotoV sobotu se na fotbalovém hřišti TJ Sokol Vícov utkali místní „Old boys” Vícov s mužstvem Menšíkova jedenáctka. Tento tým se skládá z brněnských herců, sportovců a zpěváků. Vede jej Petr Menšík, syn slavného herce a baviče Vladimíra Menšíka.

„Když nepadají góly, zasypem vás fóry,” s tímto sloganem ve své hymně do Vícova po roce opět dorazil fotbalový tým Menšíkova jedenáctka. Mužstvo brněnských osobností, vedené synem Vladimíra Menšíka Petrem, se zde utkalo s týmem místních starých pánů. Zápasu předcházely oslavy. Ještě před výkopem dostal stylově ke svým narozeninám dres s příznačným číslem 60 dlouholetý člen zdejšího fotbalového mančaftu Karel Pliska. „A zítra s ním nastoupí do normálního soutěžního zápasu za muže,” dodal na konto čerstvého šedesátníka jeden z organizátorů František Vlach.

Krátce poté Petr Menšík nastínil hlavní cíle celého projektu Menšíkovy jedenáctky. „Veškeré peníze, které tady a na podobných akcích vybereme, na konci roku předáme do brněnské nemocnice, kde se zabývají léčbou dětí trpících astmatem. Jde o nemoc, se kterou celý život bojoval i můj táta,” vyjádřil se Petr Menšík, který na první pohled nezapřel podobnost jak se svým tatínkem Vladimírem, tak i s legendárním hospodským Vočkem ze seriálu Simpsonovi. Samotný zápas mezi starými pány z Vícova a Menšíkovou jedenáctkou se nesl ve znamení recese a pohody. Na úplný úvod šokoval diváky moderátor Petr Zakopal, který nastoupil v obraně Menšíkovy jedenáctky. Krátce po zahájení zápasu převzal od spoluhráče míč a zamířil si to k vlastní bráně, načež obelstil i jinak výborného gólmana a otevřel brankový účet zápasu. Při oslavách vítězství pak vysvlékl dres Menšíkovy jedenáctky, pod nímž se skrýval dres starých pánů z Vícova. V dalším průběhu zápasu pak již hrál normálně za domácí mužstvo. Své bývalé spoluhráče z Menšíkovy jedenáctky sice Petr Zlámal na chvíli hluboce zklamal, oni za něj však brzy našli náhradu, dokázali se otřepat a s domácími srovnali krok. Výsledek celého zápasu pak v tomto případě rozhodně nebyl tím nejdůležitějším. Tím byla především příležitost pro lidi z Vícova a okolí pobavit se při sledování netradičního zápasu a zároveň přispět na dobrou věc. Celé slunečné odpoledne tu pak zakončila taneční zábava, na které všem místním až do pozdních nočních hodin hrála skupina Kabát revival.

maserka vicov mensik old boys
petr mensik_v_akci sance vicova vicovska legenda

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...