Příjemnou noc, dnes je pondělí 6.2.2023
svátek slaví Vanda,
zítra Veronika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

konice logoS žádnými velkohubými prohlášeními nevstupuje do blížícího se ročníku fotbalová Konice. Do čtvrtého nejlepšího mužstva sezony 2011/12 zatím nikdo nový najisto nepřišel, naopak spolu s dorostenci Muzikantem a Vydrželem odešla i úderná dvojice Petrů, Kryl.

Jediným ziskem pro Romana Jedličku tak zůstává v přestup přeměněné hostování Otakara Cetkovského. „Máme jen mateřské kluky, nikoho na hostování. Něco se ještě rýsuje, ale dokud se s oddílem nedomluvíme, není to náš hráč,“ věří v posílení a rozšíření kádru konický kouč.

Jedním dechem ale dodává, že není moc z čeho vybírat. A to ani ve vyšších soutěžích. „Populační ročníky jsou pryč a mužstva hráče nemají. Už to není úroveň jako dřív. Možná je lepší vzít si vlastní kluky a rok se s nimi protrápit. Mistr přijde na půl roku v domnění, že si vydělá statisíce a výkon nepředvede žádný,“ věří odchovancům, že jejich kvalita bude stačit.

Na tréninky se s hráči scházel minimálně třikrát týdně a vzhledem k pracovním možnostem a směnám mnoha členů je spokojen. „Študáci zatím ještě neutekli a co bude potom, to se uvidí,“ obává se poloviny září a startu akademického roku.

Příprava probíhá na dolní umělé trávě, na stejném místě bude hostit i své soupeře při domácích zápasech krajského přeboru. „Horní hřiště s přírodní trávou bude jako bonus. Když budou výkony a kolektiv, bude i tráva. Když nebude nic, bude umělka,“ předeslal s úsměvem trenér a správce hřiště v jedné osobě.

Od léta dostal Jedlička na starost koučování áčka i béčka, o víkendu ho tak moc odpočinku nečeká. „Hlavně to přežít a dodržovat životosprávu. Budu jezdit soboty i neděle, s áčkem i béčkem,“ uvědomuje si.

Do podzimní části vstupuje konické áčko venkovním derby s Kralicemi, loni jim nedalo ani gól a prohrálo 0:2 a 0:6. „Snad to bude oslava fotbalu a odehraje se to na zeleném trávníku s bílými čarami a brankami,“ okomentoval los Jedlička.


SOKOL KONICE „A“ - SOUPISKA PODZIM 2012

Brankaři:
Peter Kmecik 1984
Vojtěch Nakládal 1993

Obránci:
Ladislav Bílý 1991
Pavel Křeček 1985
Jaromír Rus 1977
Martin Růžička 1985
Radek Řehák 1980

Záložníci:
Jan Bednář 1991
Otakar Cetkovský 1984
Ondřej Klobáska 1991
Jakub Kořenovský 1992
Tomáš Křeček 1987
Martin Schön 1989
Jan Směták 1991

Útočníci:
Martin Dostál 1982
Adam Novotný 1992

Přišli: Cetkovský (přestup z Hulína), Dostál (hostování z Kralic)

Odešli: Petrů, Kryl (oba Rakousko), Václavský (konec hostování z Velkých Losin), Vydržel, Muzikant (oba konec hostování ze Hvozdu)

REALIZAČNÍ TÝM:
Trenér: Roman Jedlička
Asistent: Radek Řehák
Vedoucí mužstva: Vojtěch Nehanský
Jednatelé: Jiří Kučera, Rostislav Přikryl a Jaroslav Mazur

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...