Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 28.3.2024
svátek slaví Soňa,
zítra Taťána

32 smrziceKe svému premiérovému zápasu v Okresním přeboru se po dlouhé pětiletce postavil nováček ze Smržic. Soupeřem mu byly nedaleké Držovice, a tak se dala očekávat divácky atraktivní podívaná. Domácí fandové, kteří se dostavili v hojném počtu, mohli být po závěrečném hvizdu spokojeni, hráči se jim za podporu odvděčili tím nejlepším možným způsobem, ziskem tří bodů a gólovou parádou.

TJ Smržice – Sokol Držovice 5:2 (4:0)

Branky: 22. Hošák, 39. z penalty a 42. Kotlár, 41. a 70. Klus – 76. Zabloudil, 91. Popelka
ŽK: 10. Klus, 25. Štěpánek, 72. Vychodil – 29. Pavlát, 39. Jetel, 76. Šťastný, 82. Vymazal
Rozhodčí: Němec – Dokoupil, Pechová

TJ Smržice: Suchý – Sadílek, Martinák, Vychodil, Klus – Štěpánek (66. Dušek), Doseděl, Kotlár, Ježek (56. Zelinka) - Filgas (78. Bokůvka), Hošák. Trenér: Jaroslav Řehák
Sokol Držovice: Jetel - Bernatek (88. Chlup), Žáček, Šťastný, Pavlát – Popelka, Šatný, Vymazal, Zabloudil – Fréhar (60. Štěpánek), Dokoupil (89. Kučera). Trenér: Zdeněk Lhota

Krásné letní počasí přilákalo na fotbal do Smržic vysokou návštěvnost, kterou hned v úvodu mohl zmrazit hostující Popelka, jenž neproměnil samostatný únik. I nadále diktovalo tempo hry mužstvo z Držovic a vypracovávalo si i brankové příležitosti. Proti byl buď domácí brankář Suchý, nebo v cestě za úspěchem stála nepřesná muška hostí. To vlilo potřebnou krev do žil smržickým hráčům, kteří hned svou první šanci proměnili a ve 22. minutě se ujali vedení – 1:0. Soupeř se snažil o rychlé vyrovnání, břevno domácí svatyně nastřelil Dokoupil, trest však přišel na straně druhé. Centrovaný míč do vápna zastavil hostující brankář jen za cenu faulu a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Kotlár – 2:0. V tu chvíli bylo mužstvo Držovic zralé na ručník, během dalších tří minut totiž domácí dvakrát skórovali a upravili tak poločasový stav na 4:0. Podruhé se prosadil špílmachr Kotlár a první zápis v zápase si připsal Lubomír Klus.

Do druhého poločasu šla obě mužstva s vědomím, že o výsledku je již rozhodnuto, na bojovnosti to však příliš neubralo. Hosté se chtěli s nepříznivým výsledkem ještě porvat, domácí přidat nějakou tu branku navíc. Ta mohla přijít hned v jednapadesáté minutě, ke druhé penaltě se postavil Kotlár, ale svým pokusem a la Panenka brankáře Jetela nepřekvapil. Co nevyšlo jemu, podařilo se v 70. min Klusovi, který se výstavní trefou zpoza vápna blýskl druhým gólem v zápase. Za dalších šest minut přišlo zkorigování výsledku, to se po ukázkové akci na jeden dotek z bezprostřední blízkosti prosadil držovický Zabloudil. Ve zbývajícím průběhu si domácí hlídali svůj náskok, kosmeticky upravit na konečných 5:2 se  ještě v 91. minutě podařilo, po sólu přes tři hráče a zasunutí míče do prázdné brány, hostujícímu Popelkovi. Smržice se tak zaslouženě dočkaly svých prvních bodů do tabulky Okresního přeboru.

Jaroslav Řehák – TJ Smržice: „Držovice měly v úvodu šance, vychytal je gólman, a tak jsme dali šance my. Myslím si, že jsme od 30. minuty do poločasu byli lepším mančaftem, přidali jsme i další branky. Druhá půle se již dohrávala, už to byla jenom plácaná, čekal jsem, že Držovice budou více kousat, byl jsem se na ně minulý týden podívat. Soupeř si určitě zasloužil dát jednu či dvě branky, ta druhá mě mrzí, protože to by se stát nemělo, aby hráč prošel přes tři naše obránce, ale už bylo vidět, že se to jenom dohrávalo. Hrál se, myslím, dobrý fotbal, byla solidní návštěvnost. Budeme určitě chtít vyhrávat i dál, soupeři přeji, aby se mu dařilo a nedostával tolik branek.“

Zdeněk Lhota – Sokol Držovice: „Ze začátku mělo z těch třech tutovek alespoň něco padnout, zápas by se pak asi odvíjel jinak. Bylo vidět, že jsme hodně moc znervózněli a z toho jsme dostali první branku. Pak to byla otázka absolutní dekoncentrace, kdy jsme v rozmezí tří minut dostali tři branky. Tím pádem nebylo co řešit. Sice tam pokusy byly, ale obrana dnes neměla svůj den, často nepostupovala včas ke svým hráčům. Bylo období, kdy jsme byli lepší, ale bylo vidět, že na tom tým soupeře byl kondičně asi líp. Projevila se ta malá pauza, kdy všichni se snaží zregenerovat, berou si dovolené a není čas potrénovat.“