Dobrý večer, dnes je neděle 25.9.2022
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Sobotní souboj 9. kola skupiny „A“ I.B třídy Olomouckého KFS 2020/2021 hraný v Klenovicích na Hané sliboval parádní podívanou. Do sebe se měli pustit odvěcí rivalové v podobě domácích a soka z nedalekého Pivína. A jako většinou to bylo opět derby jako řemen, které však přineslo více emocí, nadávek a vyhrožování, než-li kvalitního fotbalu. Kvůli vládním opatřením a epidemiologickým opatřením se na zdejším stánku mohl tento třaskavý souboj odehrát jen s padesáti diváky. A k vidění byly nejen dvě červené pro Pivín to potvrzují...

Stav před výkopem
Zápas měl být vyrovnanou záležitostí. Oba týmy se nachází zhruba ve středu tabulky druhé nejvyšší krajské soutěže, i když se jim v posledních kláních dařilo odlišně. Zatímco Klenovice zapsaly dvě porážky, Pivín si z posledních dvou utkání odvezl čtyři body. Přesto však nenaplňuje očekávání a ani Klenovice dosud nejsou v tabulce tak vysoko, na co herně mají. Bylo tak jasné, že se budou oba týmy chtít vytáhnout.
Vývoj zápasu
Úvod byl v režii Klenovic na Hané, které brzy vedly 2:0, a to i díky standardce, kterou později rozporoval pivínský trenér. Pivín dlouho nemohl najít recept na obranu soupeře a zprvu přibývaly jeho střely spíše poskrovnu. Nakonec ale do konce poločasu dokázal pravidelně ohrožovat branku Klenovic na Hané. Ty zhruba po 25 minutách hry načas vypnuly a nechaly soupeře hrát. Pivín si posléze vypracoval šance, ale nevyužil je.
Druhý poločas se nesl ve znamení spíše méně záživné podívané. Šancí už tolik nebylo, brzy se navíc hosté dostali do pouhých devíti lidí v poli. Zatímco pak v deseti nejednou soupeře potrápili, v devíti už se do zakončení prakticky nedostali. A jelikož se ani Klenovice dopředu už moc nehnaly, z utkání se stala ťukaná mezi šestnáctkami. Přesto je nutné přiznat, že si Pivín v kolonce skóre nulu po průběhu utkání nezasloužil.
Zásadní okamžiky
Utkání začalo zostra. Už ve 2. minutě naskakoval na hlavičku Dreksler, ale minul. Následně se poněkud neočekávaně rozhoukala siréna, ale hráče na rozdíl od některých diváků z koncentrace nevyvedla. A tak Dadák poslal dlouhý balon na Zapletala, kterého ale předběhl brankář. Hned poté se navíc před bránou dostal k odraženému míči Pytela, balon doslova napral do brankáře. V osmé minutě se pak Večeřa na druhé straně marně natahoval po průnikové nahrávce. V 10. minutě už se ale skóre měnilo, z přímého kopu se trefil Martin Dostál do levého růžku – 1:0. Klenovice zatlačily, a zatímco po nebezpečném pokusu Dostála z úhlu obrana situaci zachránila, následně už to bylo 2:0. Martin Pytela se totiž po další střele Dostála dobře zorientoval před bránou a poslal míč mimo dosah brankáře. Snížit mohl Ježek, ale trefil vyjetého brankáře. Poté se šance střídaly. Zajímavou střelou z voleje se po kopu Svozila prezentoval Valtr, na druhé straně po rohu Drekslera mířil tentokrát Pytela vedle. Hlavně se však na hřišti i v hledišti přiostřovalo. Oba týmy zkoušely, co rozhodčí ještě pustí. A nemusely zkoušet dlouho, v 16. minutě tak viděl hostující Svozil nejprve žlutou a před poločasem i červenou kartu, po níž se stihl prostě pohádat s půlkou publika. To ale mohlo oceňovat hlavně útočnou hru. Blýskl se třeba Všianský patičkou na Rozehnala, ve 33. minutě Bartoník dobrou ranou k tyči prověřil Horáka, z dálky to pak zkoušel Martin Svozil. Před přestávkou se ještě jednou připomněl Ježek, který utekl obraně, ve 42. minutě pak Pivín zazdil velkou šanci, kdy Večeřa neproměnil Bartoníkovu nabídku před poloprázdnou bránu. S poločasem se pak rozloučil Všianský ránou z dálky do brankáře.
Druhá půle už tolik zajímavých momentů nepřinesla, alespoň ne těch herních. I když zprvu to tak nevypadalo. Trajer mohl využít špatnou rozehrávku soupeře, ale netrefil. Hodně aktivní byl posléze Večeřa. Ten nejprve ve 49. minutě obešel Césara, ale neproměnil, aby následně v 58. minutě trestuhodně minul z dobré pozice. Klenovice se naopak do šancí dostávaly pomálu. Situaci s udržením skóre jim ale poněkud usnadnilo vyloučení Trajera. Ten se začal dohadovat s rozhodčím, načež ho sudí poslal do sprch. Znamenalo to, že šance Pivína na srovnání nebo aspoň na snížení padly prakticky na nulu. Od té doby byly Klenovice všude dříve, častěji na míči a dostávaly se znovu do šancí, i když místy je přehrávaly. V 60. minutě tak diváci viděli ťukanou domácích zakončenou pěknou, leč nepřesnou střelou Drekslera. V 74. minutě naopak Bartoník těsně nestihl průnikovou nahrávku. K vidění byla ještě snaha o kombinaci mezi Konupkou a Svozilem, ale navrch měli pochopitelně domácí. A tak po centru na Drekslera přišla jeho hlavička k tyči a bylo definitivně rozhodnuto. Přesto hosté mohli ještě ke konci korigovat, Grepl musel na poslední chvíli míč vykopávat z brankové čáry. Ani kosmetické úpravy se však nakonec Pivín nedočkal.
Osobnost utkání
Nenápadný ale velmi důležitý člen týmu, to je Tomáš Rozehnal. Typický hráč směrem dozadu, spolehlivý, dobrý v rozehrávce. V utkání byl hodně vidět, zejména jeho klid přispíval k tomu, že Klenovice dokázaly založit řadu útoků a samy nakonec neinkasovaly.
Zajímavost duelu
Smutnou skutečností bylo, že na zápas mohlo jen 50 lidí, a to z důvodu epidemických opatření. Přitom na tohle utkání by nepochybně přišlo mnohem více lidí, pokud by mohli. Nepříjemným „vylepšením“ byl taky prudký vítr. Ten hodně vychyloval balóny a poslal na hřiště taky spršku listí. Rozhodčí sílu větru poznal ostatně taky na vlastní kůži. V 76. minutě mu uletěla žlutá karta. Naštěstí ne moc daleko.
Atmosféra střetnutí
Třaskavá. Chvílemi to vypadalo, že se do sebe fanoušci pustí. Nebo do Jaroslava Svozila mladšího, který se sprostě dohádal s některými fanoušky a jednomu sliboval ránu. Zajímavá podívaná byla, když se o poločase příznivci Pivína dožadovali rozhodčích, aby vysvětlili své pískání. Druhý poločas zklidnění nepřinesl, až snad vyloučení Trajera, kterému se výrok rozhodčího pranic nelíbil. Utkání bylo celkově hodně vyhrocené a je malý zázrak, že ho všichni přečkali jakž takž ve zdraví.

 

Pozápasové hodnocení trenérů
Vladimír HORÁK – Sokol Klenovice:
„Jsem rád, že to mám za sebou. Já tyhle zápasy nemám rád. Nijak zvlášť jsem s kluky nerozebíral, že je to Pivín, protože by z toho byli zbytečně nervózní. Rozhodly rychlé dva góly. Dali jsme je, vedli dva nula a z naší strany to bylo všechno. Kdyby Pivín do poločasu vedl 3:2, nemohli bychom říct ani půl slova. Ježek šel třikrát sám na gólmana, to jsme zaspali. Myslím si taky, že utkání hodně ovlivnil vítr. V podstatě bych řekl, že ani hrát s větrem nebyla výhoda. Druhá půlka už nebyla o fotbale. Byla tam vyloučení, která nemůžu komentovat – nic jsem neviděl. Ale co jsem viděl, bylo to druhé, kdy stojí metr a půl od rozhodčího a nadává mu, tak se pak nemůže divit. Samozřejmě si může říct něco k metru rozhodčího, k tomu, co odpíská, ale nemůže stát metr od něj a nadávat mu. Po druhém vyloučení Pivín totálně rezignoval a chtěl to už jen nějak odkopat.“

Jaroslav SVOZIL – Sokol v Pivíně:
„Domácí vyhráli zaslouženě, celý zápas byli lepší. Já bych ale chtěl, aby to tam bylo celé, jak to říkám, jo? Dařila se jim ve čtrnácti kombinace celkem, ve čtrnácti nás trochu přehrávali. Hráč Klenovic, nevím teď ani kdo, nás poslal do devíti. Nevím za co. Když tady tak čtu, tak to je tak na trestné oznámení proti rozhodčímu! Ale nebudu si stěžovat, napište, že si Klenovice zasloužily vyhrát, protože v devíti proti čtrnácti se hrát nedá... Kdo to viděl a byl soudný, tak to uzná. První branka byla z vymyšleného trestného kopu. A trestání přestupků za žluté karty. Svozil se hádá s Dadákem před tribunou. Svozil dostane žlutou a Dadák nic, přitom on útočí na rozhodčího. Taxativní karty za držení bez žlutých karet, byl to tendenčně řízený zápas. Ale přesto domácí zaslouženě vyhráli. Počkali si na nás, vyloučili nejlepšího hráče. A i v deseti se třepali, tak radši ještě vyloučili Trajera. Tady je video, budeme tedy žádat svaz o přešetření. Tohle je podruhé, co se to tu stalo. Před dvěma lety nám udělali tři vyloučené, teď dva. Já už se tomu směju. Nemá to cenu. To je tak na skončení s fotbalem tohle!“

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...